Dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 31μg/m3
SO2: 9μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2024.11.08 11:00:00













Odbyły się Zawody Strzeleckie Szkół Ponadgimnazjalnych
13.06.2017 (07:40:04)
  12 czerwca 2017 r. odbyły się na strzelnicy Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza zawody strzeleckie pomiędzy reprezentacjami Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych i Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza. W zawodach brały udział sześcioosobowe reprezentacje do strzelania z broni palnej sportowej. Niespodziankę sprawiły Panie z ZS nr 1 im. A. Mickiewicza wygrywając zawody z wynikiem 474 punkty i zdobywając tym samym pierwsze miejsce drużynowo. Panowie z "Kazika" uzyskali nieco słabszy wynik - 465 pkt. uzyskując drugie miejsce drużynowo.
Do najlepszych wyników należy zaliczyć rezultat 91 pkt. jaki uzyskał Zbigniew Lange z 1 TI zdobywając 1 miejsce indywidualne - złoty medal i 90 pkt. Seweryn Panek 1 TI zdobywca 2 miejsca indywidualnie - srebrny medal. Trzeci był Adam Sowa 1E - 88 pkt. z ZS nr 1 im. A. Mickiewicza - brązowy medal. Puchary dla drużyn i medale wręczył po zawodach wicedyrektor Adam Ożarowski gratulując wszystkim uzyskanych wyników. Sponsorem zawodów był Pan Krzysztof Biela - właściciel sklepu myśliwskiego "Hobby".
Zawody strzeleckie pokazały dużą odporność psychiczną wszystkich zawodników oraz ich dobrą i skuteczną koncentrację w tej niełatwej i ciekawej konkurencji jaką jest strzelectwo sportowe.


Wojciech Byłak


SZAFKI!
13.06.2017 (06:31:57)
 Uczniowie klas:
  • 2 HT,
  • 2 TII,
  • 2 TB,
  • 2 LO,
proszeni są o zwrot kluczy do szafek uczniowskich do 20.06.2017 r. do sekretariatu szkoły.


PoczytajMy o pszczołach
12.06.2017 (20:02:06)
  W czerwcu Klub Czytelniczy ZSOT ruszył do Przedszkoli nr 3 i 8 z akcją "poczytajMy o pszczołach", której pomysłodawcą było Centrum Edukacji Obywatelskiej. Odkryliśmy, że mamy w Kaziku eksperta i pasjonata pszczelarstwa - pana Macieja Dawida, nauczyciela przedmiotów informatycznych. Pan Dawid pokazał Przedszkolakom ramkę pszczelą z rodziną pszczół i prawdziwy strój pszczelarza. Wraz z prowadzącymi zajęcia uczennicami odpowiadał na liczne pytania dzieci, przedstawił ciekawostki z życia pszczół i wyjaśnił, dlaczego musimy je chronić.

Przekazaliśmy przedszkolakom otrzymane od CEO nasiona roślin szczególnie przyjaznych pszczołom, Karolina i Daria zasadziły z dzieciakami lawendę, a Monika i Tomek pomogli zainstalować domek dla owadów. Mamy nadzieję, że teraz wszystkie przedszkolaki rozumieją, jak ważne dla naszego środowiska są pszczoły i co robić, żeby było ich więcej.

Dziękuję panu Maciejowi Dawidowi za poświęcony czas, Darii, Karolinie, Monice i Tomkowi za systematyczną działalność w Klubie Czytelniczym, pani Aleksandrze Bawor i Beacie Dudek za opiekę nad uczniami w czasie wyjść i wszystkim uczniom, którzy włączają się w działalność Klubu. Liczę na Was w przyszłym roku szkolnym!


Opiekun klubu Czytelniczego
I. Wosik

Bezpłatne warsztaty z edukacji medialnej i cyfrowej. Zapisz się i jedź do Warszawy
12.06.2017 (17:51:54)
 

Fundacja Nowoczesna Polska oraz Collegium Civitas zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej.

Warsztaty odbędą się na przełomie września i października 2017 roku. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie Collegium Civitas w Warszawie przez wykładowców uczelni. Pierwszy dzień poświęcony będzie poszczególnym obszarom kompetencji medialnych i cyfrowych, wyodrębnionych w Katalogu kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych: korzystaniu z informacji, relacjom w środowisku medialnym, językowi mediów, bezpieczeństwu w sieci, prawu autorskiemu i medialnemu, ekonomicznym aspektom działania mediów oraz kompetencjom cyfrowym. Drugiego dnia tematyka warsztatów skupi się wokół tematu przewodniego II edycji Olimpiady Cyfrowej: kreatywnemu korzystaniu z mediów z poszanowaniem zasad etycznych i wartości.

W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie i uczennice szkół ponadgimnazjalnych w wieku 15-19 lat, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy oraz prześlą komplet dokumentów. Zgłoszenia przyjmujemy do końca sierpnia 2017 r.

Przed przesłaniem zgłoszenia zachęcamy do rozwiązania testu wiedzy z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej. Po jego wypełnieniu uczniowie i uczennice otrzymają zindywidualizowane komentarze do udzielonych odpowiedzi, dzięki którym dowiedzą się, na jakie zagadnienia powinni zwrócić szczególną uwagę podczas dalszej nauki. Test ma charakter edukacyjny, a jego wynik nie jest brany pod uwagę przy rekrutacji.

Formularz zgłoszeniowy i inne informacje przedstawione są na stronie:

http://edukacjamedialna.edu.pl/info/warsztaty/.



Wolontariat w Galerii 11
12.06.2017 (12:07:11)
  Dnia 3 czerwca br. (tj.sobota) grupa uczniów naszej szkoły wraz z pedagogiem szkolnym, uczestniczyła w Dniu Dziecka w Galerii Handlowej 11. Uczniowie przez kilka godzin pracowali jako wolontariusze pomagając zorganizować dzieciom zabawę i konkursy. Natomiast dnia 6 czerwca br. uczennice naszej szkoły pracowały jako animatorki na Dniu Dziecka w Przedszkolu nr 2. Serdecznie dziękuję Kazikowej Ekipie Wolontariuszy za poświęcony dzieciom -wolny czas, zaangażowanie i świetną pracę



Jak nie czytam, jak czytam.
12.06.2017 (09:50:08)
  W środę 7 czerwca na długiej przerwie przed budynkiem naszej szkoły młodzież Kazika manifestowała swoje przywiązanie do książek, biorąc udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” CZYTANIE NA TRAWIE. Zainicjowana przez Bibliotekę ZSOT akcja zebrała młodzież z 10 klas wraz z dyrekcją i nauczycielami. Uczniowie czytali przyniesione przez siebie ulubione książki, ale także szkolne lektury i przypadkową beletrystykę. Chodziło przecież nie o rzeczywiste spędzenie 20 minut na czytaniu, ale o promowanie aktywnej postawy czytelniczej, pokazanie, że książki są nam bliskie.


GALERIA


III Mistrzostwa Księży w Kolarstwie Szosowym
12.06.2017 (06:59:44)
 
W miejscowości Debrzno woj. pomorskie, diecezja pelplińska, odbyły się III Mistrzostwa Polski Księży w Kolarstwie Szosowym. Trasa liczyła 54 km. W wyścigu uczestniczyli kolarze różnych klubów, amatorzy, a także księża, którzy na mecie liczeni byli w osobnej - swojej kategorii. Na tym odległym terenie pojawił się akcent naszej Szkoły, bowiem trzecie m-ce na podium wywalczył ks. Rafał Wyleżoł, nasz katecheta, proboszcz z Lisowic. W zeszłym roku ks. Rafał zajął V m-ce.







Festiwal Śląskie Smaki – Koszęcin 11.06.2017r.
09.06.2017 (11:24:35)
 

11 czerwca 2017r. w Koszęcinie (teren Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”) odbędzie się  12 edycja Festiwalu Śląskie Smaki, podczas którego przeprowadzony zostanie konkurs kulinarny. W tym roku klasy uczące się w zawodzie technik hotelarstwa (1HT oraz 2HT) zdecydowały się wystawić dwie drużyny w konkursie amatorskim i spróbować swoich sił w starciu kulinarnym z zespołami z całego województwa (w tym silną obstawą Kół Gospodyń Wiejskich J). Oprócz tego 10 wolontariuszy z naszej szkoły będzie pomagało w organizacji tego przedsięwzięcia. W imieniu organizatorów, uczestników oraz własnym zapraszam wszystkich chętnych do kibicowania naszym drużynom (konkurs odbędzie się w godzinach 13:00-16:00), a także przyjemnego spędzenia czasu w parku w Koszęcinie.


Sławomir Kościelny



V PIKNIK ZDROWIA
09.06.2017 (10:28:05)
      Dnia 6 czerwca br. odbył się V Piknik Zdrowia w Leśniczówce Lubliniec. Adresatami przedsięwzięcia byli uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Damrota w Lubecku. Głównym celem Pikniku jest wzrost świadomości i bezpieczeństwa najmłodszych w sytuacjach zagrożenia i kryzysu.  Priorytetem działań jest przećwiczenie schematów postępowania pod okiem profesjonalnych pracowników ratownictwa medycznego, funkcjonariuszy policji  i straży pożarnej. Tegoroczną edycję imprezy ponownie przeprowadzili ratownicy- członkowie Szkolnego Koła PCK Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu. Koordynatorem projektu jest pedagog szkolny- M. Strzoda. Piknik wzbogacili swoją wiedzą i doświadczeniem funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubecka. Pokaz sprzętu służącego do codziennej  pracy mundurowych: wozu strażackiego, radiowozu, motocykla policyjnego były dużą atrakcją dla uczniów. Funkcjonariusze policji przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa w kontekście zbliżających się  wakacji. Kolejny raz uczniowie zaskoczyli nas posiadaną wiedzą na temat udzielania pomocy poszkodowanym i podejmowania akcji ratunkowej oraz wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

     Przećwiczenie powyższych umiejętności pod okiem ratowników, policjantów i strażaków- ekspertów od ratowania i bezpieczeństwa, było nie lada wyzwaniem dla uczniów. Na zakończenie warsztatów wszyscy spotkali się na integracyjnym ognisku i wspólnym pieczeniu kiełbasek. Cele i zadania V Pikniku Zdrowia w Leśniczówce Lubliniec wpisują się w Ogólnopolską Akcję: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg V Pikniku Zdrowia. Serdeczne podziękowania i słowa uznania należą się naszym wspaniałym uczniom i absolwentom, którzy swoją bezcenną, profesjonalną wiedzę z zakresu ratowania zdrowia i życia potrafią przekazywać w praktyczny sposób najmłodszym dzieciom.


Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pracę: Weronice Gajdzie, Sebastianowi Klimczykowi, Magdalenie Stemarowicz, Monice Kosiadzie, Marcinowi Mzykowi, Weronice Bogackiej, Miłoszowi Grobara, Adamowi Beldzikowi, Patrykowi Dymarkowi.


Goście z Indii!
08.06.2017 (10:23:24)
 
24 maja w naszej szkole, Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych,  mieliśmy okazję gościć rodzinę z Indii- Państwo Sandhu. Wizyta ta była wyjątkowa, gdyż indyjska rodzina z trójką dzieci przyjechała nie na oficjalne zaproszenie, ale prywatnie z odwiedzinami do polskiej rodziny. Przyjazd gości z Indii jest owocem przyjaźni, jaka nawiązała się pomiędzy uczennicą naszej szkoły- Sonią Goj, a jedną z uczestniczek wymiany Indo Poland Exchange z 2015 roku -Ashmen Sandhu. Przyjaźń, która narodziła się pomiędzy uczennicami podczas obustronnych wymian szkolnych, przetrwała czas i odległość, jaka dzieli Polskę od Indii  i okazała się na tyle silna, że Ashmen wraz z całą rodziną postanowiła odwiedzić swoją przyjaciółkę Sonię i spędzić wraz z nią kilka dni w naszym wspaniałym mieście Lublińcu. Wizyta w szkole była dla Państwa Sandhu dużym przeżyciem, ponieważ nie byli przygotowani na taką sytuację i nie spodziewali się aż tak serdecznego przyjęcia, co wielokrotnie podkreślali. Pan Sandhu z wielką dumą opowiadał, że został oprowadzony po całej szkole i ugoszczony przez jej Dyrekcję, co było dla niego wyjątkowym wyróżnieniem.
    Podczas wizyty w Polsce, zarówno rodzina Soni, jak i Ashmen, bardzo się  do siebie zbliżyły i zżyły, do czego przyczynił się niewątpliwie fakt, że rodzina indyjska marzyła, by zamieszkać w typowym polskim domu.  Chociaż pobyt w Lublińcu był krótki, to czas spędzony razem okazał się wyjątkowo intensywny. Wspólne gotowanie, wyjazdy, np. na Jasną Górę, zwiedzanie ruin zamku w Olsztynie czy przebywanie na łonie naszej przepięknej lublinieckiej natury, pozwoliły dzień po dniu poznawać się coraz bliżej.
    Ku naszemu zdziwieniu Państwo Sandhu nie chcieli zwiedzać dużych miast, podziwiać zabytków. Dla nich przebywanie w otoczeniu przyrody, jak np. pobyt na łowisku z możliwością łowienia ryb czy zwykła czynność, jaką jest jeżdżenie na rowerze po lublinieckich leśnych duktach, było największą przyjemnością. Prawdziwym przeżyciem jednak okazało się pójście na spacer do lasu. Mieszkając w stolicy Indii – Delhi (czwartym co do wielkości najbardziej zaludnionym mieście świata), żyją w przysłowiowej „złotej klatce”, a mając wszystko, niestety nie mają tej swobody i otaczającej przyrody, którą my możemy cieszyć się na co dzień i której prawdopodobnie nie doceniamy. Podczas spaceru ścieżką leśną, w okolicach naszego lublinieckiego parku, Pani Sandhu, wdychając głęboko zapach naszego lasu, powiedziała bardzo wzruszające słowa, że jest po raz pierwszy w prawdziwym lesie,  i nie potrafi znaleźć słów, żeby opisać to, co czuje, zaś po powrocie do Indii, kiedy będzie opowiadać znajomym o tym wszystkim, czego doświadczyli podczas wizyty w Lublińcu, trudno będzie jej ubrać w słowa uczucia i emocje, jakie towarzyszyły każdego dnia tej krótkiej wizycie. Wspomnienia na pewno zostaną na długo w ich myślach i sercach. Podczas pożegnania nie obyło się oczywiście bez łez i serdecznego zaproszenia do odwiedzenia Indii.
 

    Podsumowując można  powiedzieć, że wizyta ta była bardzo wartościowym doświadczeniem dla obydwu rodzin i jest dowodem, że wymiany młodzieży organizowane przez naszą szkołę pozwalają otwierać się na świat, poszerzać horyzonty i zdobywać przyjaciół na całym świecie. 



<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]