Dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 33μg/m3
SO2: 11μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2024.11.08 12:00:00













XI EDYCJA KONKURSU „MATEMATYKA W BIZNESIE”
 

        W dniu 4 stycznia 2013r. o godz. 12.35 w sali 30 odbędzie się szkolny etap konkursu

 

„MATEMATYKA W BIZNESIE”


na który serdecznie zapraszamy.


Organizatorami są:

Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu

       oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie

               

    Głównym celem naszego konkursu jest wzbudzanie pasji uczniów do matematyki, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. W odróżnieniu od olimpiad nasz konkurs ma za zadanie podniesienie umiejętności zastosowania matematyki w życiu codziennym poprzez przybliżenie specyfiki pracy w  biznesie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem  Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Śląskiego, Starosty Lublinieckiego mgr inż. Joachima Smyły, Starosty Mikołowskiego mgr Henryka Jaroszka. Patronat naukowy nad konkursem objęła Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.


Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: matbiz.zsot.lubliniec.pl



XXV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
19.03.2012 (08:28:17)
 

W dniu 03.03.2012 r. w Bytomiu, odbył się okręgowy etap XXV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Naszą szkołę reprezentowali: Monkos Mateusz 4TB, Szufla Paweł 4TB oraz Kusz Patryk 3TB, których opiekunami byli nauczyciele przedmiotów budowlanych Daniel Łodziński oraz Maciej Siwiński. W olimpiadzie wzięło udział 18 zespołów z całego Śląska, wśród których nasi uczniowie zajęli znakomite 4 miejsce w okręgu śląskim, plasując się za Technikami Budowlanymi z Wodzisławia Śląskiego, Bytomia i Żor, a przed Rybnikiem, Częstochową, Tarnowskimi Górami, Chorzowem, Katowicami. Na uwagę zasługuje fakt, iż według regulaminu olimpiady każda szkoła może zgłosić do zawodów 10 procent uczniów klasy czwartej, a więc w naszym przypadku zaledwie 3 uczestników. Porównując to z reprezentacją Rybnika, która liczyła 8 zawodników wynik naszych reprezentantów tym bardziej zasługuje na uznanie. Olimpijczykom gratulujemy i życzymy powodzenia w innych konkursach sprawdzających wiedzę budowlaną.




IV Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego
19.03.2012 (07:35:53)
 
W dniu 15. 03. 2012r. odbył się IV Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Lublińcu. Nasi uczniowie: Patryk Jańta z klasy 1 LOB oraz Dominik Ledwoń z klasy 1 TM zdobyli drużynowo II miejsce. Dodatkowo Patryk Jańta zdobył II miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Gratulujemy naszym reprezentantom.



Opiekun: Krzysztof Kubica



Eliminacje do VII Wojewódzkiego Konkursu MŁODY CHEMIK
19.03.2012 (07:19:53)
  15 marca w naszej szkole i w I LO im. Karola Miarki w Mikołowie odbyły się eliminacje do VII Wojewódzkiego Konkursu MŁODY CHEMIK pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Lublinieckiego, Starosty Powiatu Mikołowskiego i naukowym patronatem Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej.
Do rywalizacji przystąpiło 40 uczniów reprezentujących 19 szkół województwa śląskiego. Zmierzyli się oni z zadaniami, których autorem jest od kilku lat pani mgr Sylwia Magiera – doktorantka Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej.

W tym roku zadania dotyczą chemii organicznej. Jurorzy wyłonili najlepszych uczniów, którzy 30 marca będą walczyć o cenne nagrody w finale konkursu.

Uczestnicy którzy zdobyli powyżej 20 punktów to:
  • Izabela Nabiałczyk reprezentujący Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku (Anna Nowicka)
  • Węglarz Patryk reprezentujący Liceum Ogólnokształcące w Psarach (Anna Musik)
  • Natalia Maciejończyk reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące im.Karola Miarki w Mikołowie (Grażyna Kaźmierczak)
  • Damian Mazurek reprezentujący Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu (Monika Demarczyk)
W połowie stawki jest też Michał Koza z naszej szkoły.

Gratulujemy

Konsultacje
18.03.2012 (17:58:34)
 Konsultacje z języka niemieckiego w dniu 19.03.2012 o godzinie 8:00 - odwołane.
Anna Kubat


KOMUNIKAT SU
18.03.2012 (17:47:47)
 

NUMEREK OCHRONNY:

  • 19.03.2012 – 24
  • 20.03.2012 – 1
  • 21.03.2012 – 28
Kolejna seria losowania za nami, nowa rozpocznie się od czwartku - wyniki losowania zostaną podane w środę, pozdrawiamy - SU


WEB-scy nauczyciele w naszej szkole
16.03.2012 (18:07:34)
 Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego opublikowało ranking szkół przeszkolonych w ramach projektu "Elektroniczne Doskonalenie i Edukacja Informatyczna Nauczycieli - eDeN". Okazało się, że nasza szkoła znalazła się na III miejscu pod względem liczby "WEB-skich Nauczycieli", czyli osób przeszkolonych w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. W projekcie wzięło udział aż 5 nauczycieli ZSO-T. Lista10 najaktywniejszych szkół woj. śląskiego przedstawiono podczas konferencji "Bezpieczeństwo informacji w nowoczenej szkole".

Konkurs Poetycki - wygraj indeks na studia
16.03.2012 (17:54:25)
 Napisz wiersz, a możesz wygrać darmowe studia w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości (6,2,1 semestrów) lub program komputerowy Corel.
Prace przyjmują nauczycielki j. polskiego do dnia 20 kwietnia 2012r.
Bliższe szczegóły: www.gwsp.eu

Pokaż nam język
15.03.2012 (09:21:42)
 
Zwycięzcy szkolnego etapu konkursu Pokaż nam język
Do etapu regionalnego, który odbędzie się 2 kwietnia w WSB w Chorzowie zakwalifikowały się następujące osoby:
- j. niemiecki: Robert Richter, Paulina Welzer i Patrick Palenga (wszyscy po 35 pkt/40)
- j. angielski: Marcin Jurczak (33), Michał Pyrkosz (32), Artur Godzik (26), Martin Kisel (26), Kamil Cupiał (23).
Ilość osób, które mogą przejść do 2 etapu jest ograniczona.
Tematy na debatę i opis 2 części znajdują się na stronie konkursu. Informacji udziela także pani A. Bawor.
Proszę o dostarczenie do dnia 23 marca zgód na wyjazd.


Młodzi adepci dziennikarstwa z 1LA
13.03.2012 (21:58:37)
 
Tygodnik Gwarek 9 marca zainicjował warsztaty dziennikarskie w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej LO o specjalności dziennikarskiej, a prowadził je sam redaktor naczelny, Jarosław Myśliwski
Warsztaty polegały na omawianiu pracy w gazecie, od pomysłu na temat aż do napisania artykułu
- relacjonuje Kasia Król. - jako przyszli dziennikarze mieliśmy możliwość poczuć na własnej skórze, jak  trudno jest wybrać odpowiedni temat na pierwsze strony gazet. Efekty można zauważyć na ścianach sali nr 41, która po tych zajęciach  przypomina prawdziwą  redakcję.
Uczniowie dowiedzieli się, jak zbierać materiały, selekcjonować pomysły i określać formę artykułu, a wszystko poparte zostało przykładami z własnej pracy prowadzącego. Całość zajęć miała charakter praktyczny. Młodzież pracowała w grupach, tworzyła plakaty, zbierała pomysły i miała możność przekonania się, jak trudno jest wybrać odpowiedni temat na pierwszą stronę gazety. Warsztaty oswajały pierwszoklasistów z szybkim tempem pracy i uczyły kreatywnego myślenia, a takie umiejętności pomogą im w przyszłej karierze dziennikarza.
Jolanta Wróbel
 






Już mniej bajeczne relacje z Comeniusa - cz. 3
12.03.2012 (09:33:52)
 Ostanie  dni spędziliśmy w szkole na bardzo intensywnych zajęciach .

Przedstawialiśmy efekty pracy naszego Klubu Czytelniczego, prezentacje o Polsce, mieście i szkole. Odbyły się dyskusje na temat kolejnych zadań, które czekają naszą grupę przed wyjazdem do Turcji - w maju i na Węgry - w październiku. Czeka nas sporo pracy, dlatego musieliśmy dopracować harmonogramy i ustalić podział zadań pomiędzy grupami. Z niemałym zaskoczeniem zauważyliśmy, że niektóre grupy mają trudności z opanowaniem podstawowych umiejętności informatycznych. Pani Monika kilkakrotnie ratowała nauczycieli z opresji, pomagając w trudnej sztuce... uruchamiania dźwięku w laptopie i logowania na Wiki. Wśród wszystkich uczestników uchodzi za specjalistkę od komputerów. Nikt nie wierzy, że uczy angielskiego :) Oczywiście, nie wszystkie grupy mają tak poważne problemy z obsługą komputera. Ogromne wrażenie robią przedstawiciele Turcji - uczniowie i nauczyciele są świetnie przygotowani zarówno pod względem jakości prezentacji, jak i poziomu j. angielskiego, którym się posługują. To naprawdę elita, a przy tym, młode,  szalenie miłe osoby. Poziomem znajomości języka zaskoczyli nas także Rumuni.

Kolejny dzień będzie nie mniej pracowity. Najpierw spotkanie z władzami, zwiedzanie szkoły i ewaluacja projektu. Potem mamy zapoznać się z hiszpańskim systemem edukacji, czytać wiersze Lorki - hiszpańskiego poety i uczestniczyć w warsztatach na temat "Don Kichota", który był wczoraj wystawiany na scenie i nie tylko, ponieważ w poszczególnych częściach szkoły odgrywane były fragmenty powieści, a widzowie (cała społeczność szkolna i my - comeniusowi goście) wędrowali wraz z aktorami.


Jednocześnie nasi podopieczni nawiązują kontakty, poszerzają grono swoich przyjaciół i znajomych - jednym słowem nie trwonią cennego czasu. Bardzo chwalą mieszkanie w rodzinach, bo przy tym uczą się języka - nie tylko angielskiego, ale i hiszpańskiego.



Pozdrawiamy serdecznie

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]