Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 5μg/m3
SO2: 3μg/m3
C6H6: 1μg/m3

2024.07.14 05:00:00

Życzenia
21.12.2018 (10:02:59)
 
Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku !

życzy
Joanna Walczak
Dyrektor ZSOT


Konkurs na choinkę klasową
21.12.2018 (07:59:55)
 
Konkurs na choinkę klasową, który odbył się 19 grudnia 2018 roku, udowodnił, że pomysłowość naszych uczniów nie zna granic. Forma konkursu była dowolna, więc wyobraźnia podpowiadała bez ograniczeń, co można zrobić: od choinek ręcznie robionych poprzez choinki z opowieścią i światełkami led, po choinkę cyfrową... Komisja nie miała łatwego zadania podczas wyboru tej najładniejszej, a należy pamiętać, że zwycięzca otrzymał dofinansowanie do wigilii klasowej. Ostatecznie po długich obradach i wielu dylematach wyłoniono najlepszą trójkę:

I miejsce – klasa 1TL z choinką z europalety i liśćmi z obrysów dłoni
II miejsce – klasa 3TIB z choinką ręcznie robioną i opowieścią
III miejsce – klasa 3TI z choinką cyfrową

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy za udział wszystkim klasom.

Samorząd Uczniowski


Rok Ireny Sendlerowej
21.12.2018 (07:30:58)
 

Rok 2018 ustanowiony został przez Sejm Rokiem Ireny Sendlerowej.
Irena Sendlerowa była polską działaczką społeczną i charytatywną, kierowniczką referatu dziecięcego Rady Pomocy Żydom "Żegota". Od początku II wojny światowej zaangażowała się w niesienie pomocy Żydom uwięzionym w getcie warszawskim. Uratowała ok. 500 dzieci żydowskich, umieszczając je w domach opieki, domach prywatnych, sierocińcach i klasztorach.
Uhonorowana tytułem Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata, dama Orderu Orła Białego i Orderu Uśmiechu.
Dwukrotnie nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla.
Przypominając postać Bohaterki, w ZSO-T przeprowadzony został cykl prezentacji omawiający jej życie i działalność w kontekcie wojny i Holokaustu, który w klasach maturalnych przeprowadził pani Gabriela Berbesz-Kupiec.

 
O Świętach w trzech językach
20.12.2018 (22:16:01)
  20 grudnia uczniowie ZSOT mieli niepowtarzalną okazję skosztować francuskich trufli, niemieckich pieczonych kasztanów, angielskiego indyka i wielu innych specjałów przygotowanych przez koleżanki i kolegów, którzy zorganizowali świąteczną lekcję otwartą. Jej celem było przedstawienie najciekawszych i najpopularniejszych tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem w krajach anglo-, francusko- i niemieckojęzycznych. Można się było dowiedzieć kiedy wypada dzień pudełek, zobaczyć "bożonarodzeniową kłodę" i skosztować bezalkoholowej wersji niemieckiego grzańca. Na koniec rozegrano emocjonującą rundę quizu kahoot. A wszystko w świątecznym klimacie kolęd, choinki i przy zapachu pierników. Mamy nadzieję, że ta lekcja wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój i zachęciła do poczytania o innych ciekawych i mało znanych europejskich zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem.


Dziękujemy uczniom klas 1lO, 2LO, 3LO i 4TII za przygotowanie ciekawych prezentacji oraz wszystkim gościom, którzy nas odwiedzili.

A.Bawor, K.Czornik, I.Wosik


Wyniki w Ogólnopolskim Konkursie "Przedsiębiorczy na rynku finansowym"
20.12.2018 (22:09:59)
 W dniu 18.12. i 19.12.2018  odbył się  I etap Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na rynku finansowym", w którym uczestnikami byli uczniowie klas: ITL, ITI, IIHT.
Na podstawie eliminacji  I etapu wyłoniony został 3-osobowy zespół. Uczniowie zdobyli najwyższą liczbę punktów kwalifikującą do przystąpienia do II etapu - rozgrywki międzyszkolnej.

Zespół przystępujący do rozgrywek międzyszkolnych, w ramach których rozwiąże 3 studia przypadku to:
1. Zuzanna Gawenda – kl. IIHT
2. Karol Woś- kl. ITI
3. Goyk Karolina – kl. ITL

Gratuluję, życzę powodzenia w dalszych rozgrywkach
opiekun: Jolanta Romańska

Święta tuż, tuż
19.12.2018 (08:02:22)
 
Święta już tuż, tuż, w domach pieką się pierniki, czuć zapach mandarynek i goździków, dlatego zaprosiliśmy wszystkich
do wspólnego wprowadzenia się w świąteczny klimat i nastrój
poprzez konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.
W poniedziałek 17 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs na kolędę, w którym udział wzięło siedem klas oraz jedna solistka. Rywalizacja była bardzo zacięta.
Wykonawcy śpiewali zarówno a capella, jak i z podkładem muzycznym, a naagradzani byli słodkościami ufundowanymi przez Radę Rodziców ZSOT.

Jury konkursu stanowiła 3-osobowa komisja w składzie: pan Dawid Gołombowski, Felicja Świerczok oraz Karolina Walocha.

Klasyfikacja generalna artystów przedstawia się następująco:

I miejsce – klasa 2TI
II miejsce – klasa 2 TL
III miejsce – Emilia Kosytorz (solistka z 1TH)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i gratulujemy zwycięzcom

Jednak czym byłaby świąteczna atmosfera bez choinki, dlatego przypominamy, że już w środę odbędzie się konkurs na choinkę klasową, w którym zwycięska klasa otrzyma dofinansowanie z Rady Rodziców ZSOT do wigilijki klasowej.

Forma stworzenia choinki jest dowolna, może to być "żywa" choinka, tradycyjna, można wymyśleć historię danej choinki itp. Oceniana będzie kreatywność, pomysłowość, estetyka i zaangażowanie klasy. Szczegóły u Przewodniczącego ZSOT – Mateusza Dworaczyk z klasy 3TIB.
 


Sukces architektów krajobrazu w konkursie dendrologicznym
18.12.2018 (10:43:20)
 
Sukcesem naszych architektów krajobrazu zakończył się udział w XIX Regionalnym Konkursie Dendrologicznym im. Prof. Janusza Hereźniaka pod hasłem „ Znam drzewa i krzewy” .

Weronika Krawczyk z klasy III TA wykazała się największą wiedzą z zakresu dendrologii  w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, tym samym zdobywając 1 miejsce w regionie.  Wyróżnienie wywalczyła Aleksandra Nolbert z tej samej klasy.

Gratulujemy sukcesów.
Opiekun Danuta Gajda

P.S. Dla niewtajemniczonych
Dendrologia (gr. déndron – drzewo, lógos – słowo, nauka), drzewoznawstwo – dział botaniki zajmujący się drzewami i krzewami, w tym m.in. ich morfologią, anatomią, geografią, genetyką.
 

Karaków zdobyty!
18.12.2018 (10:25:13)
 
W piątek 14 grudnia grupa uczennic:
Z klasy 3 LO - Agata Ciesielska, Beata Fabian, Martyna Gołąbek, Ewelina Hewig, Nikola Małczak, Oliwia Szopa.
Z klasy 2 LO - Marta Malitowska,
Z klasy 1 LO - Maja Cyroń
wzięła udział w II etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach na Wydziale Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji społecznej UJ w Krakowie.
Po niesamowicie trudnym teście zwiedziłyśmy nowoczesny budynek wydziału i uczestniczyłyśmy w zajęciach w uniwersyteckim radiu i telewizji.
Miło nam poinformować, że Oliwia Szopa z 3LO zakwalifikowała się do III etapu Olimiady!!!

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia!

Gabriela Berbesz-Kupiec, Katarzyna Myrcik, Jolanta Wróbel


Uwaga!
18.12.2018 (10:20:43)
 W dniu 19 grudnia br. (środa) w Bibliotece odbędzie się szkolenie. W  godz. 9.00-16.00 Biblioteka będzie niedostępna dla czytelników

Turniej Mikołajkowy!
18.12.2018 (07:34:20)
 
Również w piątek, bo 7 grudnia2018r., został rozstrzygnięty VI Turniej Mikołajkowy na hali sportowej PSP nr3. Z uwagi na miejsce rozgrywek serdecznie chcielibyśmy podziękować Dyrekcji PSP nr3 za udzielenie nam schronienia .
Do turnieju zgłosiło się 16 drużyn, które zostały rozlosowane do 4 grup. Po zaciętej walce w do zwycięskich grup weszły drużyny takie jak: Pszczółki Macieja, Bimber Majster Team, FC Trzeszczydrzewoszczyce i FC Pewniaczki. O 3 miejsce walczyły drużyny Bimber Majster Team i Pszczółki Macieja, jednak w pojedynku tym lepsza okazała się drużyna Bimber Majster Team, zajmując tym III miejsce w VI Kazikowym Turnieju Mikołajkowym.
O 1 miejsce walczyła drużyna FC Pewniaczki  z drużyną FC Trzeszczydrzewoszczyce. W tym niezwykłym finale padły 4 bramki, z których 3 zdobyła drużyna FC Pewniaczki, zostając MISTRZEM VI Kazikowego Turnieju Mikołajkowego!
W całym turnieju piłka 55 razy lądowała w bramce, z czego aż 7 bramek strzelił Fabian Kroll, zostając królem Strzelców VI Kazikowego Turnieju Mikołajkowego!
Tytuł najlepszego bramkarza, z tylko jedną „wpuszczoną” bramką na koncie, otrzymał Paweł Mrugala!
Gratulujemy zwycięskim drużynom, ale nie tylko im, gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, jak również zwycięzcom indywidualnym . Dziękujemy nauczycielom w-fu za pomoc w organizacji oraz za zacną zabawę do wtóru ulubionych piosenek, co zawdzięczamy Krzysztofowi Joszkowi i Pawłowi Kołodziejowi (3TIB), którzy zajmowali się oprawą i prowadzeniem klasyfikacji strzelców.


Samorząd Uczniowski
[ lista | archiwum | szukaj ]