Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 18μg/m3
SO2: 15μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2025.01.06 21:00:00













Złoty Olimpijczyk Zygmunt Anczok odwiedził ZSOT!
31.03.2011 (19:23:10)
   W czwartek 31 marca w naszej szkole o godzinie 10:50 w sali 30 odbyło się bardzo miłe spotkanie z udziałem nauczycieli w-f i uczniów naszej szkoły z okazji 90 lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jego dostojnym gościem, był jeden ze złotych medalistów olimpijskich  Olimpiady z Monachium w 1972 roku, członek "Złotej Kadry Orłów Górskiego" Zygmunt Anczok, który jest rodowitym mieszkańcem Lublińca i... jak się okazało absolwentem  murów naszej szkoły, gdyż jak opowiedział kończył kiedyś szkołę gastronomiczną w naszych skromnych progach! W trakcie spotkania Pan Anczok z dumą prezentował swój złoty medal olimpijski, a także liczne zdjęcia i pamiątki z jego krótkiej, lecz przebogatej kariery piłkarskiej zakończonej niestety przez kontuzję. Młodzież z zainteresowaniem słuchała opowieści Złotego Olimpijczyka o przebiegu i rozwoju jego talentu, a także o upadkach i wzlotach jakie były, są i będą częścią życia każdego sportowca tego wyczynowego jak i amatora. Zaznaczył również ogromne różnice nie tylko w uprawianiu dzisiejszego sportu wyczynowego w porównaniu do czasów ubiegłego wieku, ale przede wszystkim do możliwości, jakie dziś ma młodzież nie tylko do sportu, ale do rozwijania swoich zainteresowań i pasji sportowych dzięki powstającym także u nas w mieście m.in "Orlikom", boiskom wielofunkcyjnym czy stadionom. Na zakończenie "Ana", bo taki pseudonim w trakcie swojej kariery nosił Anczok rozdawał zdjęcia ze swoim autografem, które "rozeszły się" błyskawicznie, a z bliska można było zobaczyć, a nawet dotknąć autentyczny złoty medal olimpijski z 1972 roku. Zygmunt Anczok zasiada jako jej Przewodniczący w Sportowej Radzie Miasta Lublińca, która działa przy burmistrzu.
Mamy nadzieję, że naszą szkołę kiedyś odwiedzi jeszcze jakiś olimpijczyk... Więcej o Panu Anczoku na wikipedii i w internecie.

 
Zygmunt Anczok- Złoty Medalista Olimpijski 1972


Zaproszenie na eliminacje konkursu chemicznego
30.03.2011 (19:00:09)
 
Trwają  zapisy do eliminacji  szkolnych Wojewódzkiego Konkursu  MŁODY CHEMIK z Marią Skłodowską-Curie

6.04.2011r. (środa),  godz. 10:50 , sala 29

M. Demarczyk

BIBLIOGRAFIE
30.03.2011 (12:44:19)
  Uwaga maturzyści
Warunkiem przystąpienia do egzaminu maturalnego z języka polskiego jest złożenie bibliografii na miesiąc przed rozpoczęciem sesji egzaminacyjnej. Termin upływa 4 kwietnia 2011r. Bibliografie przyjmują nauczyciele języka polskiego. Składa się je osobiście, najlepiej w dwóch egzemplarzach w foliowej koszulce.


KONKURS RECYTATORSKI
30.03.2011 (11:06:03)
 We wtorek 5 kwietnia b.r. na 3 lekcji w sali nr 36 odbędzie się Szkolny Konkurs Recytatorski w Języku Obcym. Prosimy wszystkich zgłoszonych uczestników o punktualne przybycie. Więcej informacji u Pani I. Wosik.

Nauczyciele języków obcych


Sukces naszych uczniów w Powiatowych Dniach Językowych
30.03.2011 (08:46:27)
 
Uczniowie klas 3 TMH: Karolina Mazoń, Monika Sadowska, Adam Pieprzyca, Krzysztof Gambuś i 3 TB: Weronika Sojka, Paweł Szufla, Paweł Gajowski i Dawid Pałubski oraz Barbara Kubicka z 2 LO zajęli I miejsce ze swoim przedstawieniem w języku niemieckim.
Gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy za współpracę.Smile
 
A. Kubat i A. Bawor


Targi Edukacyjne
29.03.2011 (21:49:34)
 

Targi Edukacyjne mamy za sobą! Wypadły bardzo dobrze. Założeniem imprezy było promowanie poszczególnych zawodów, które można zdobyć w powiecie lublinieckim.

W ramach targów odbył się wykład dla uczniów klas trzecich gimnazjum oraz prezentacje zawodów. Wykład poprowadził  dr Wojciech Gawlik z Politechniki Śląskiej, gdzie od kilku lat  prowadzi zajęcia dydaktyczne, również na kierunku anglojęzycznym. Dr Gawlik to pierwszy i jedyny w Europie trener metody DIcor. Od dwóch lat pracuje jako trener programu Destination ImagiNation. Jako manager drużyny uczestniczył w światowych finałach kreatywnego rozwiązywania problemów odbywających się w Knoxville w USA. Jeden z organizatorów międzynarodowego obozu kreatywności „Imagination 4 life”.

Podczas wykładu dr Gawlik podkreślał rolę kreatywności, zadawał gimnazjalistom zagadki, w których mogli sprawdzić się w myśleniu niekonwencjonalnym, opowiadał również o swoich doświadczeniach zdobytych w USA.

Prezentacja zawodów wzbudziła zainteresowanie młodzieży pragnącej zdobyć konkretne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Włączyli się w nią uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych. Architektura krajobrazu przygotowała prezentację roślin ozdobnych i pokaz bukieciarstwa, budowlańcy – wirtualny spacer po szkole z użyciem oprogramowania do tworzenia projektów, w pracowni mechanicznej można było przyjrzeć się maszynom i urządzeniom dla przyszłych techników mechaników. Handlowcy i hotelarze przekonywali chętnych prezentacjami umiejętności zawodowych, dekoracjami stołu i serwowanymi zakąskami, natomiast informatycy zbudowali komputer zanurzony w oleju mineralnym. Można było zobaczyć jego wnętrze podczas pracy podświetlone kolorowymi diodami.

Oferta edukacyjna dla dorosłych obejmowała zawody w systemie policealnym. Ogromne wrażenie zrobiła na uczniach pracownia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Medycznych, który oferował masaże, pokazy pierwszej pomocy, opatrywania ran i przygotowywanie na miejscu farmaceutyków.

Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem szkół, które uczestniczyły w projekcie, a także przyciągnęły inne okoliczne gimnazja. Dla tegorocznych maturzystów były okazją na zapoznanie się z możliwościami kontynuowania nauki i zdobycia zawodu w Lublińcu w ramach szkół policealnych.

Dla naszej szkoły Targi Edukacyjne były potwierdzeniem, że jesteśmy świetnie zorganizowanym zespołem nauczycieli i uczniów. W imprezę włączyło się bezpośrednio kilkadziesiąt osób, które z sercem i poświęceniem przygotowały prezentacje umiejętności zawodowych. Prócz nich wiele pracy włożyły klasy pomagające przystosować pomieszczenia do wizyty kilkuset gości, a po niej doprowadzić szkołę do ładu. Po raz kolejny okazało się, że potrafimy wszyscy świetnie współpracować, czujemy się odpowiedzialni za wizerunek szkoły, a pracując, dbamy o atmosferę i umiemy dobrze się bawić. Za to wszystkim nauczycielom i uczniom należą się gratulacje i podziękowania.

Organizatorem Targów Edukacyjnych było Stowarzyszenie Otwartych Drzwi. Odbyły się w ramach projektu „Jak zdobyć atrakcyjny zawód w powiecie lublinieckim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działania 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie śląskim.


 


Konkurs "Pokaż nam język"
29.03.2011 (09:44:18)
 
Uczniowie, którzy jadą do Chorzowa w poniedziałek na 2 etap konkursu "Pokaż nam język" proszeni są o zabranie ze sobą legitymacji i pieniędzy na bilet. Zbiórka w poniedziałek 5.15 przed dworcem PKP w Lublińcu.

Więcej informacji u pani A. Bawor


XI edycja Konkursu "Wygraj Brukselę"
29.03.2011 (08:49:09)
 Powiat Lubliniecki przystapił do XI edycji konkursu "Wygraj Brukselę".
Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do zapoznania się się z regulaminem u pani Iwony Lewke.
Zapisy przyjmowane są do 7 kwietnia.


SEANS FILMU "JAN PAWEŁ - SZUKAŁEM WAS"
29.03.2011 (07:36:19)
  W poniedziałek 4 kwietnia o godz. 11:00 seans w Miejskim Domu Kultury na film "Jan Paweł II - szukałem Was"
Klasy wychodzą na długiej przerwie pod opieką nauczyciela
3TH z ks. diakonem - pozostali idą na lekcje z 3LO
2HT z p. D. Gołombowskim - pozostali idą na lekcje z 2TH
1LO z p. Beatą Dudek - pozostali idą na lekcje z 1TA
1TH z ks. M. Kłosowskim




Śląski Konkurs Recytacji Tekstów Karola Wojtyły
28.03.2011 (11:18:34)
 
Nasza szkoła organizuje w kwietniu bieżącego roku Śląski Konkurs Recytacji Tekstów Karola Wojtyły. Zapraszamy wszystkich recytatorów do przygotowania jednego wybranego tekstu w jednej z trzech kategorii: słowa mówionego, poezji śpiewanej lub "wywiedzione ze słowa" - do 10min.
Konkurs ma zasięg wojewódzki. Współorganizatorami prócz naszej szkoły są Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie, Parafia św. Mikołaja w Lublińcu i Parafia św. Jadwigi w Chorzowie. Patronat nad konkursem sprawuje Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego oraz Towarzystwo Kultury Teatralnej.
Eliminacje szkolne odbędą się w II tygodniu kwietnia. 28 kwietnia w naszej szkole odbędą się eliminacje dla powiatów: będzińskiego, częstochowskiego, gliwickiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego, tarnogórskiego, zawierciańskiego oraz Bytomia, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Gliwic i Zabrza.
Pomocy w doborze repertuaru i interpretacji utworów udzielają nauczycielki języka polskiego.
Organizatorem konkursu jest ks. Marcin Kłosowski

REGULAMIN


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]