Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 18μg/m3
SO2: 20μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2025.01.06 20:00:00













Życzenia świateczne
 
"Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Zawsze ilekroć milkniesz by innych wysłuchać, zawsze kiedy rezynujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym, zawsze kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie - zawsze wtedy jest Boże Narodzenie".

Matka Teresa z Kalkuty
 

Niech pod świąteczną choinką
znajdzie się radość, szczęście,
życzliwość i wzajemne zrozumienie
 oraz spełnienie wszystkich marzeń  
  w zbliżającym się Nowym Roku.

życzy
całej społeczności ZSO-T

Dyrektor
Joanna Walczak

 
 

List redakcji miesięcznika „Dyrektor Szkoły”
 Drodzy Rodzice, Uczniowie i Pracownicy ZSOT w Lublińcu

Grupa nauczycieli  i pracowników szkoły zgłosiła panią Joannę Walczak do ogólnopolskiego konkursu „Super Dyrektor Szkoły”, który został zorganizowany pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Minione tygodnie upłynęły pod znakiem radości z odniesionego sukcesu, bowiem Pani Dyrektor uzyskała w konkursie specjalne wyróżnienie. Parę dni temu Redakcja ogólnopolskiego miesięcznika „Dyrektor Szkoły” wydawanego przez Wolters Kluwer Sp. z o.o. (największego wydawcę publikacji prawniczych, biznesowych i oświatowych na rynku polskim) przesłała specjalisty list kierowany do Rodziców, Uczniów i Pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu.

Zachęcamy do lektury: LIST

Wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2014
  Wyniki  egzanimu potwierdzajacego kwalifikacje zawodowe naszej szkoły są bardzo wysokie. Gratulujemy absolwentom oraz dziękujemy nauczycielom za przygotowanie do egzaminu! 

Czytaj więcej...
Wyniki egzaminu maturalnego - 2014
  W tym roku mamy również okazję do świętowania. Zdawalność naszej szkoły przewyższyła zarówno zdawalność w powiecie lublinieckim (najwyższy wynik w województwie śląskim), jak i w województwie i kraju.

Czytaj więcej...
ORGANIZACJA JUBILEUSZU 90-LECIA ZSOT
17.09.2014 (12:33:45)
    W dniu 26 września 2014r. będzie nam miło gościć wszystkich uczniów (tak! "aktualni uczniowie" też są zaproszeni  ), absolwentów, rodziców, obecnych i byłych pracowników naszej szkoły, wszystkich przyjaciół, sympatyków. Wyrażamy ogromną nadzieję, iż Jubileusz ten będzie szczególny dla nas wszystkich.

Dzień 26.09.2014r. będzie wyjątkowy, także pod względem organizacyjnym. Proszę wszystkich uczniów o zapoznanie się z harmonogramem dnia:

Plan dnia dla klas pierwszych:
1. Uczniowie klas pierwszych przychodzą do szkoły na godz. 11.30 - spotkanie w wychowawcą klasy przed szkołą, sprawdzenie obecności, przejście do kościoła na mszę świętą na godz. 12.00.
2. Po mszy świętej - przejście do MDK na przedstawienie (14.00).  Po zakończeniu uroczystości w MDK - powrót do domu; zainteresowani uczniowie uczestniczą w obchodach na terenie ZSOT.

Plan dnia dla klas drugich, trzecich, czwartych:
1. Lekcja 1. i 2. zgodnie z planem zajęć.
2. Godz. 9.30. zbiórka przed szkołą (każda klasa z wyznaczonym nauczycielem - rozpiska już wkrótce), sprawdzenie obecności, przejście do MDK
3. Godz. 10.00 - udział w przedstawieniu w MDK; po przedstawieniu przejście do kościoła na mszę świętą.
4. 12.00 - udział w mszy świętej; po Eucharystii przemarsz w uroczystym orszaku jubileuszowym pod MDK; powrót do domu, zainteresowani uczniowie uczestniczą w obchodach na terenie ZSOT.



FENOMENEM W SKALI CAŁEGO KRAJU JEST ZSOT
16.09.2014 (16:45:50)
 


Rozpoczynamy kolejną rekrutację do projektu "Mój wybór, mój zawód, moja kariera" na rok szkolny 2014/2015
16.09.2014 (12:28:04)
 
Rozpoczynamy kolejną rekrutację do projektu "Mój wybór, mój zawód, moja kariera" na rok szkolny 2014/2015.
Zapraszamy uczniów  Technikum nr 2 do wzięcia udziału w następujących formach zajęć:
  1. uczniów klas I - zajęciach wyrównawczych z zakresu matematyki i języka polskiego
  2. uczniów klas II - warsztatach umiejętności interpersonalnych (couching)
  3. uczniów klas III - kursach zawodowych: prawo jazdy kat. B i obsługa programu AutoCAD
  4. uczniów klas IV - zajęć przygotowujących do egzaminu zawodowego.
Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 30 września br.
Bliższe informacje o terminach zajęć będą umieszczane systematycznie na stronie internetowej szkoły.

Dokumenty do pobrania
1. Formularz - informacja o Uczestniku do PEFS
2. Oświadczenie Uczestnika Projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
3. Formularz rekrutacyjny


Zajęcia z siatkówki
16.09.2014 (10:38:52)
 Kolejne zajęcia z siatkówki odbędą się dopiero 13.10.2014 r.

Daniel Łodzińki


"KAZIK" - nowy numer naszej szkolnej gazety opublikowany!
15.09.2014 (14:33:31)
 
   Zapraszamy wszystkich do czytania i podziwiania pierwszego numeru naszej szkolnej gazetki pt. "Kazik".
Wszystkim osobom, które współredagowały to wydanie serdecznie dziękuję. Zapraszam jednocześnie do pracy chętnych z różnych klas i profili.
Katarzyna Myrcik sala 30.



Wakacyjne wojaże nauczycieli
15.09.2014 (11:53:05)
 

Wakacje dla wielu to nie tylko czas odpoczynku. Pani Gabriela Berbesz-Kupiec część lipca spędziła na Centropa Summer Academy, która w jubileuszowym roku setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej (trochę mało radosna rocznica), miała miejsce aż w trzech europejskich miastach: Wiedniu, Zagrzebiu i Sarajewie.

Seminarium Centropy jest okazją do spotkania nauczycieli z całego świata. W tym roku uczestniczyli w  niej przedstawiciele 19 narodowości z Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Izraela. Nasza polonistka była jedną z trzech osób reprezentujących Polskę.

Całe to międzynarodowe towarzystwo poruszało się szlakiem dziedzictwa żydowskiego w Europie i szlakiem arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, którego zabójstwo w Sarajewie było pretekstem do rozpoczęcia I wojny światowej. Jednak najwięcej emocji wywołał trzeci szlak – szlak niedawnej wojny bałkańskiej. Ślady wojny widać w Sarajewie na każdym kroku, a uwierzcie, widoku zbombardowanych domów, śladów kul i pocisków na zwyczajnych blokach nie da się łatwo zapomnieć. W pamięci wszystkich pozostanie także takie małe grupowe „pojednanie” między Serbami, Chorwatką i Bośniakami (przypomnijcie sobie, kto w tej wojnie walczył z kim).

Seminarium było także okazją do nawiązania wielu kontaktów między nauczycielami, które, miejmy nadzieję, zaowocują jakimiś ciekawymi projektami.

   


Zapraszamy na spotkania Comeniusa
14.09.2014 (15:36:34)
 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkania Comeniusa State holidays - story tellers about a country's history and culture do sali nr 16 we wtorek i czawrtek na długiej przerwie.

Przygotujcie zwyczaje Andrzejkowe i wróżby, bo jest to temat naszych spotkań.

Aleksandra Bawor
Jolanta Wróbel
Anna Giemza - Jurga



UWAGA
12.09.2014 (12:50:20)
 

Przypominamy, że parking dla motocykli i motorowerów znajduje się za bramą wjazdową po prawej stronie.

Proszę nie parkować ww. jednośladów na parkingu dla samochodów.



Nauczyciele z lublinieckich placówek oświatowych dokształcali się w Finlandii
10.09.2014 (16:03:19)
 

Od przedszkola do technikum - nauczyciele z lublinieckich placówek oświatowych dokształcali się w Finlandii

Grupa 12 nauczycielek z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych, Gimnazjum nr 2, Szkoły Podstawowej nr 1 i Przedszkola Miejskiego nr 7 w Lublińcu wzięła udział w tygodniowym stażu w placówkach edukacyjnych w Finlandii. Wyjazd został zrealizowany w ramach projektu systemowego "Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych" realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie i współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Otwartych Drzwi działające przy ZSOT. Do udziału zostali zaproszeni nauczyciele szkół współpracujących z lublinieckim Kazikiem. Zanim jednak wyjechali wizytować fińskie szkoły, uczestniczyli w kursie utrwalającym ich umiejętności w zakresie języka angielskiego i w przygotowaniu dotyczącym historii, kultury i systemu oświatowego w Finlandii.

- Inspiracją do zawiązania partnerstwa były znakomite wyniki fińskich uczniów w ogólnoświatowych badaniach PISA. Postanowiliśmy zapytać Finów o tajemnicę ich sukcesu, a potem wdrożyć w naszych placówkach te rozwiązania, które są najbardziej efektywne - wyjaśniają uczestniczki projektu.

Dwie panie pedagog, germanistki, polonistki, katechetka, logopeda, matematyczka i nauczycielki: geografii i edukacji dla bezpieczeństwa i dyrektorka przedszkola - za namową dyrektor ZSOT Joanny Walczak spędziły 5 dni we wszystkich typach fińskich szkół i przedszkoli, a tym samym zrealizowały ciekawy i ambitny projekt zagraniczny. Wymiana doświadczeń, porównanie systemów edukacyjnych i spotkania z ciekawymi ludźmi okazały się bardzo inspirujące.

Uczestnictwo w stażu wiązało się z przygotowaniem licznych zadań narzuconych przez organizatorów i spełnieniem wymagań Narodowej Agencji. Całoroczny wysiłek bardzo się opłacał. Korzyści z międzynarodowej wymiany doświadczeń odniosą także inni nauczyciele z zaangażowanych w projekt placówek, a pośrednio skorzystają także uczniowie. Przetarte szlaki w międzynarodowym doskonaleniu zawodowym to bezcenna wiedza. Jak mówią - warto było poświęcić dla niej kilkanaście tygodni na przygotowanie wyjazdu, a potem jeden tydzień urlopu. Finowie, którzy skończyli wakacje w połowie sierpnia - tydzień przed przyjazdem grupy z Lublińca, bardzo poważnie potraktowali naszą wizytę i zadbali o wysoki poziom wszystkich prowadzonych prezentacji, spotkań i lekcji pokazowych.

Projekt "Od przedszkola do technikum" nr 213-1-PL1-ESF 03-39589 został zrealizowany w ramach programu Vetpro-Com "Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.




Zajęcia integracyjne
10.09.2014 (10:40:58)
 

Tradycyjnie jak co roku w pierwszym tygodniu września  odbywają się w naszej szkole zajęcia integracyjne dla klas pierwszych. Tym razem  piknik integracyjny odbył się 5 września  br. na boisku szkolnym.  Uczniowie brali udział w zajęciach integracyjnych ułatwiających  nawiązanie prawidłowych relacji z kolegami, koleżankami i wychowawcami. Wspólne zabawy w grupie są najlepszym  sposobem na zbudowanie serdecznych więzi w klasie i wzajemne poznanie się.  Zabawy i zajęcia sportowe,  kibicowanie oraz piknik wywołały wiele radości i pozytywnych emocji. Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy sukcesów w nauce i samych dobrych dni w naszej szkole Organizatorzy zajęć: pedagodzy szkolni, wychowawcy i nauczyciele wychowania fizycznego

A. Lipowska
     




<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]