Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 18μg/m3
SO2: 15μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2025.01.06 21:00:00













Życzenia świateczne
 
"Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Zawsze ilekroć milkniesz by innych wysłuchać, zawsze kiedy rezynujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym, zawsze kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie - zawsze wtedy jest Boże Narodzenie".

Matka Teresa z Kalkuty
 

Niech pod świąteczną choinką
znajdzie się radość, szczęście,
życzliwość i wzajemne zrozumienie
 oraz spełnienie wszystkich marzeń  
  w zbliżającym się Nowym Roku.

życzy
całej społeczności ZSO-T

Dyrektor
Joanna Walczak

 
 

List redakcji miesięcznika „Dyrektor Szkoły”
 Drodzy Rodzice, Uczniowie i Pracownicy ZSOT w Lublińcu

Grupa nauczycieli  i pracowników szkoły zgłosiła panią Joannę Walczak do ogólnopolskiego konkursu „Super Dyrektor Szkoły”, który został zorganizowany pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Minione tygodnie upłynęły pod znakiem radości z odniesionego sukcesu, bowiem Pani Dyrektor uzyskała w konkursie specjalne wyróżnienie. Parę dni temu Redakcja ogólnopolskiego miesięcznika „Dyrektor Szkoły” wydawanego przez Wolters Kluwer Sp. z o.o. (największego wydawcę publikacji prawniczych, biznesowych i oświatowych na rynku polskim) przesłała specjalisty list kierowany do Rodziców, Uczniów i Pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu.

Zachęcamy do lektury: LIST

Wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2014
  Wyniki  egzanimu potwierdzajacego kwalifikacje zawodowe naszej szkoły są bardzo wysokie. Gratulujemy absolwentom oraz dziękujemy nauczycielom za przygotowanie do egzaminu! 

Czytaj więcej...
Wyniki egzaminu maturalnego - 2014
  W tym roku mamy również okazję do świętowania. Zdawalność naszej szkoły przewyższyła zarówno zdawalność w powiecie lublinieckim (najwyższy wynik w województwie śląskim), jak i w województwie i kraju.

Czytaj więcej...
Nasza szkoła na II Śląskim Kongresie Oświaty w Katowicach
28.11.2014 (18:52:48)
 
 Po ostatnich sukcesach mamy kolejny! Joanna Walczak – dyrektor naszej szkoły została zaproszona jako prelegentka na II Śląski Kongres Oświaty, który miał miejsce na Uniwersytecie  Śląskim w Katowicach.
Śląski Kongres Oświaty, który otworzyła minister edukacji narodowej, Joanna Kluzik-Rostkowska był  wspólnym przedsięwzięciem wojewody śląskiego dr. Piotra Litwy, rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia i śląskiego kuratora oświaty mgr. Stanisława Fabera. Przybyło na niego blisko 3000 dyrektorów, nauczycieli, pedagogów oraz psychologów ze śląskich szkół i przedszkoli.
Panel, na którym Joanna Walczak przedstawiała czynniki warunkujące efektywność nauczania w szkołach kształcących w zawodzie adresowany był do dyrektorów szkół technicznych z całego województwa.
Zaproszenie na Kongres - zdaniem Joanny Walczak -   było wyrazem uznania dla naszej szkoły i jej sukcesów, na które od wielu lat pracuje cała społeczność Kazika– nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi oraz pracodawcy prowadzący kształcenie praktyczne.
Podczas swojego wystąpienia szczególną uwagę zwróciła na  drogę, jaką przeszła nasza szkoła w ciągu ostatnich lat i czynniki, które pozwalają odnosić sukcesy w szkolnictwie zawodowym.
W panelu wzięli również udział nasi nauczyciele przedmiotów zawodowych: Danuta Gajda, Marta Pulcer, Eugeniusz Gerlic, Sławomir Kościelny oraz panie pedagog: Alina Lipowska i Mariola Strzoda.
 




Podsumowanie międzynarodowych projektów ZSOT
28.11.2014 (18:26:46)
 
W piątek 21 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych odbyła się konferencja poświęcona projektom prowadzonym przy wsparciu programów dofinansowywanych przez Unię Europejską.
Okazją do zorganizowania spotkania było podsumowanie projektu "Budownictwo bez granic" i dzielenie się doświadczeniami z pobytu grupy 20 uczniów technikum budowlanego na 2-tygodniowej praktyce w Niemczech. Młodzież przygotowała szczegółowe sprawozdanie po powrocie ze stażu. Prócz prezentacji, podczas której dzielono się wrażeniami, przedstawiony został film zmontowany przez uczniów po powrocie do Lublińca.
Zaproszenie otrzymali pracodawcy prowadzący praktyczną naukę zawodu, szczególnie osoby prowadzące kształcenie praktyczne w branży budowlanej oraz przedstawiciele szkół i instytucji związanych z kształceniem zawodowym.
W drugiej części konferencji przedstawione zostały wnioski z realizacji innych projektów mobilności młodzieży prowadzonych przez ZSOT: "Discover Your International Potential" i "State Holidays. Storytellers about a Country's Culture and History". Obydwa projekty w ramach programu Comenius promowały kolejny etap realizacji: wyjazdy na Cypr i do Turcji, które odbyły się w październiku 2014r.
Podsumowania projektów dokonała Dyrektor Joanna Walczak.
 

Konferencja odbyła się w ramach projektu systemowego "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo" realizowanego w obszarze edukacji w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki,  Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.4 – Otwartość systemu oświaty w kontekście uczenia się przez całe życie, Poddziałanie 3.4.2 – Upowszechnienie uczenia się przez całe życie




KAZIKOWI KRWIODAWCY GÓRĄ
28.11.2014 (11:29:44)
  W dniu 22 listopada odbyła się konferencja z okazji Dni Honorowego Krwiodawcy. Na uroczystość tę została zaproszona Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych Joanna Walczak oraz opiekunka szkolnych krwiodawców Małgorzata Klimczyk. W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie i nauczyciele Kazika uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie PCK HDK na największą wśród szkół ilość oddanej krwi. Razem oddaliśmy jej ponad 60 litrów.. To kilkadziesiąt uratowanych istnień.  Z tego powodu nasza Szkoła została uhonorowana pucharem i dyplomem złożonym na ręce Pani Anny Siwiaszczyk.
Za bezinteresowny Dar Krwi wszystkim krwiodawcom DZIęKUJę
Małgorzata Klimczyk


Jesteście hojni!
28.11.2014 (11:14:03)
 Od marca do listopada 2014 roku wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zbierali na terenie naszej szkoły datki do tzw. czerwonej puszki. Wielokrotnie prosili o wrzucenie grosika lub "co łaska". Macie otwarte na niedolę ludzką serca i jesteści hojni! Rozliczono puszkę i było w niej  222,48zł! Pieniądze zostaną wykorzystane do przygotowania paczuszek świątecznych dla podopiecznych PCK oddziału w Lublincu.
Za Waszą ofiarność DZIęKUJę.


Finał Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej
27.11.2014 (13:32:02)
 
W dniu 28 listopada (piątek) o godz. 14:15 odbędzie się mecz finałowy w ramach Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 pomiędzy reprezentacją klas 3LO i 2 LO.

Serdecznie zapraszamy kibiców wraz z opiekunami.


Ze sportowym pozdroweniem

H.Sukienik
A.Drumowicz


Nauczyciele przeszkoleni z I pomocy
26.11.2014 (18:19:36)
 
Od piątku do niedzieli 21-23 listopada grupa nauczycieli naszej szkoły podnosiła swoje kwalifikacje w zakresie I pomocy przedmedycznej. Szkolenie odbyło się w Ustroniu i było ostatnim etapem wielogodzinnego cyklu zajęć, których świadkami niejednokrotnie byli uczniowie z zaciekawieniem zaglądający do sali, gdzie popołudniami odbywały się wykłady. Ich celem było zdobycie uprawnień trenera. Wszystkie szkolenia odbywały się w czasie wolnym od pracy i były dodatkowym zobowiązaniem, które nasi nauczyciele podjęli po to, by ich praca szkolna dawała poczucie bezpieczeństwa uczniom i pracownikom  w sytuacjach stanowiących zagrożenie życia.
Szkolenie w Ustroniu było bardzo trudne. Wszyscy zobowiązani byli do udziału w zajęciach praktycznych. Ćwiczenia odbywały się z wykorzystaniem specjalnych manekinów a także wiązały się z reagowaniem w konkretnych sytuacjach i udzielaniem pomocy poszkodowanym. Ostatniego dnia każdy z uczestników zdawał dwa egzaminy: pisemny i ustny, które odbywały się z udziałem uprawnionego egzaminatora (podobnie jak egzaminy kwalifikacyjne w technikum).
Doskonalenie zawodowe nauczycieli realizowane było w ramach projektu "Nauczyciel z impetem" finansowanego przez Unię Europejską. Szkoła nie ponosiła żadnych kosztów, a wręcz przeciwnie - uczestnicy otrzymali manekina do ćwiczenia resuscytacji niemowlęcia. Ten kosztowny sprzęt został przekazany szkole i będzie odtąd używany przez uczniów na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa.
 - Grupa nauczycieli miała do wyboru domowe zestawy do ćwiczenia resuscytacji. Zdecydowaliśmy, że zamiast kilkunastu tanich wybierzemy jeden, ale za to profesjonalny i przede wszystkim trwały. W ten sposób w ZSOT mamy już całą rodzinkę manekinów do ćwiczeń. Dzidziuś został nazwany Kaziem - wyjaśnili ofiarodawcy unijnego niemowlaka.
 


Świąteczna Zbiórka Żywności -28-30.11.2014 r.
26.11.2014 (13:49:04)
  Przypominamy wszystkim wolontariuszom, iż w ten weekend bierzemy udział w Świątecznej Zbiórce Żywności w markecie LIDL, ul. Targowa 4. Uczniowie dyżurujący w piątek w czasie lekcji, idą i wracają ze Zbiórki pod opieką nauczyciela. Wymagane jest dostarczenie do pedagogów, do piątku zgody rodziców na udział w Zbiórce. 

Ogólnopolski Dzień Praw Dzieckaw ZSOT
25.11.2014 (06:26:20)
 20 listopada 2014 w polskich szkołach po raz pierwszy obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka oraz 25. rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka.
Polska była inicjatorem i współtwórcą dokumentu, który dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka. Z tej okazji nasi uczniowie z klasy I LO pod kierunkiem uczennicy klasy II LO Marleny Grządziel zaprezentowali nietypowy program artystyczny poruszający tematykę praw dziecka. Projekt w nieco zmienionej formie kontynuowany będzie w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz gimnazjach powiatu lublinieckiego.



2. edycja projektu Krokus w naszej szkole
23.11.2014 (20:26:00)
  Po raz drugi w Zespole Szkół Ogólnoksztalcąco-Technicznych w Lublińcu zagościł projekt „Krokus” koordynowany przez panią Gabrielę Berbesz – Kupiec.

Jest on skierowany do uczniów od 11. roku życia i pozwala na zapoznanie młodzieży z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.

Uczestniczące w projekcie szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów, które są sadzone, by uczcić pamięć półtora miliona dzieci żydowskich oraz tysięcy dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie II wojny światowej i Holokaustu. Żółte kwiaty przypominają żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu okupowanych przez nazistów krajach.

Cebulki zapewnia Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście ze swoim polskim partnerem, Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie.

W zeszłym roku uczniowie trzeciej klasy technikum architektury krajobrazu stworzyli zaczątek rozwijającej się kompozycji: od frontu szkoły, od słonecznej strony, pod gałęzią wierzby płaczącej, która tak jakby pochylała się nad kwiatami, przygotowali rabatę w kształcie łezki, na której posadzili 25 krokusów.

W tym roku aranżacją rabatów zajęli się uczniowie klasy pierwszej technikum architektury krajobrazu pod opieką pani Danuty Gajdy. To oni sami opracowali projekt posadzenia 290 cebulek żółtych krokusów zgodnie z najwyższymi standardami sztuki ogrodniczej. Postanowili uzupełnić poprzednią kompozycję: do jednej, istniejącej już „łezki”, dołączyli trzy kolejne, wypełnione cebulkami. Tak jak w zeszłym roku cała społeczność szkolna będzie z niecierpliwością czekać na pojawienie się kwiatów.

Projektowi będzie towarzyszyła gazetka stworzona z materiałów pokazujących postęp projektu oraz cykl pogadanek na temat okrucieństwa wojen i ludobójstwa, ze szczególnym uwzględnieniem Holokaustu. Bo we wszystkich wojnach świata najbardziej cierpią niewinni i bezbronni – dzieci.

Taki właśnie jest cel projektu – przypomnienie o dzieciach, które zginęły. Kwiaty przypominają również, że nawet w obliczu najbardziej tragicznych zdarzeń, nowe życie odradza się, a nadzieja nie umiera. Kwiaty mówią o tym, że na świecie istnieje piękno i dobro.




Praktyki hotelarzy - Wrocław 2014
23.11.2014 (13:36:23)
  Jak to mówią „Czas utracony nigdy nie wróci”, więc dziewczyny z Technikum Hotelarskiego postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Pięć uczennic wyjechało na miesięczne praktyki do dwóch hoteli we Wrocławiu.
- Było wiele pytań: Jak to będzie? Czy poradzimy sobie? Hotelarze powinni być gotowi na rozwiązywanie wszelkich problemów. Z każdej trudnej sytuacji można wybrnąć, więc i teraz dałyśmy radę – donoszą dziewczyny.
- Hotele, w których odbywamy praktyki, czyli Orbis Hotel Wrocław oraz Hotel Tumski nad Odrą są naprawdę na wysokim poziomie. Ludzie, z którymi pracujemy, nie szczędzą czasu dla nas i nauki. Poznajemy nowe systemy hotelowe, inny standard obsługi oraz troszkę inne hotelarstwo niż w naszym rodzinnym mieście. Oczywiście nie brakuje tu również gości zagranicznych, więc i szkolimy się językowo – piszą z Wrocławia. - Jak wiadomo, praktyki na takim wyjeździe to nie wszystko. Wyruszyłyśmy w podróż, aby poznać to, co dla nas jeszcze nieznane. Opanowałyśmy system komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Linie tramwajowe czy autobusowe to już dla nas prosta sprawa. Piękny rynek, na którym rozpoczął się Jarmark Świąteczny lśni od lampek z choinek i straganów. Pozwala nam to poczuć magię nadchodzących świąt.
A jak spisują się hotelarze w innych hotelach? Kto wie, na pewno przeżywają swoje własne życiowe przygody.
- Mamy nadzieję, że gdy wrócimy do szkoły, każdy przyniesie ze sobą bagaż cennych doświadczeń.

Z pozdrowieniami - Beata Nowińska, Karolina Gerlic, Rosana Matusek, Magdalena Wachowska, Karolina Grudzińska



<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]