Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 18μg/m3
SO2: 20μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2025.01.06 20:00:00













WESOŁYCH !
24.03.2016 (13:22:53)
 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary,
nadziei i miłości, radosnego wiosennego nastroju
oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół

całej społeczności ZSO-T

życzy
dyrektor
Joanna Walczak




Za nami już I etap Ogólnopolskiego konkursu językowego ,,Pokaż nam język”
23.03.2016 (10:05:32)
  W zawodach szkolnych nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
1 miejsce  –   Marlena Grządziel , 3LO
2 miejsce  –  Martyna Bok,  1LO
3 miejsce  –  Katarzyna Kuzaj,  1LO.
Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Dagmara  Beldzik 1LO,  Adrian Mzyk 2TB,  Karolina Ryszka 1LO.
Miło nam również oznajmić, że  wszyscy wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do półfinału konkursu Ogólnopolskiego, który odbędzie się 31.03.2016 o godzinie 14:00 w sali informatycznej nr 48.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów.

Oksana Terlecka-Żyłka



Konkurs Wiedzy o BHP w Budownictwie
22.03.2016 (08:19:09)
 W dniu 17.03.2016 odbył się szkolny etap konkursu wiedzy o BHP dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodach budowlanych. W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się w Częstochowie zakwalifikowały się 4 osoby zajmując następujące miejsca:

1.    Stroba Wojciech  3TB
2.    Ledwoń Alan 2TB
3.    Woroniak Patryk 2TB
4.    Gambuś Błażej 1 TB

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Daniel Łodziński

Zdobywcy Północy
22.03.2016 (07:16:11)
  Dla sześciu dziewcząt naszej szkoły ubiegły tydzień był wyjątkowo emocjonujący. W ramach projektu Erasmus+ pt. European Job Market for Youth finansowanego ze środków Unii Europejskiej reprezentujące Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu uczennice, wraz z dwiema opiekunkami, gościły w partnerskiej Donnerska Skolan w Kokkola w Finlandii. Celem spotkania sześcionarodowej grupy (Niemcy, Chorwaci, Węgrzy, Turcy, Polacy i Finowie) było omówienie dotychczasowych wyników pracy nad projektem. Przedstawione zostały prezentacje porównujące tradycyjne CV i Europass CV z perspektywy wszystkich krajów partnerskich, ich pracodawców i potencjonalnych pracowników. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat pożądanych i niepożądanych zachowań podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Uczestniczyli także w wycieczkach do fińskich zakładów pracy, Häggblom produkującego podłoża do pojazdów gąsienicowych czy Baltic Boots specjalizującego się w budowie i wyposażaniu ekskluzywnych jachtów dalekomorskich.
Prócz pracy i spotkań na salach wykładowych nie brakło podczas tygodniowego pobytu w Finlandii także egzotycznych na naszych szerokościach geograficznych atrakcji, takich jak pływanie w przeręblu w lodowatej wodzie, łowienie ryb, jazdy na nartach biegowych na zamarzniętym jeziorze czy kibicowanie regionalnej drużynie hokeja.
Finowie okazali się narodem wyjątkowo gościnnym i mimo zdystansowanej powierzchowności bardzo otwartym. Potwierdzeniem szczerej przyjaźni były łzy na lotnisku płynące tak po polskich, jak i fińskich twarzach. Nawet przyroda dalekiej północy zdawała się pozytywnie nastawiona do gości, mogliśmy bowiem podziwiać dość rzadkie w Finlandii zjawisko zorzy polarnej.


Jolanta Wróbel
Anna Giemza-Jurga



LITERACKI SMS 2016 - Grand Prix w Bieruniu
21.03.2016 (18:43:01)
 

21 marca oprócz pierwszego dnia wiosny obchodzimy Światowy Dzień Poezji. W szkołach takich jak nasza mamy także Dzień Talentów. Dlatego też organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu „Literacki SMS. Poezja i proza na 160 znaków” zaprosili w tym dniu laureatów konkursu na uroczyste wręczenie nagród.

Patronami tegorocznej edycji byli: Posłowie na Sejm RP Izabela Leszczyna i Andrzej Gawron, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek,  Śląski Kurator Oświaty, Starosta Lubliniecki Joachim Smyła. 

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 689 prac. Jury w składzie: Katarzyna Myrcik, Jolanta Wróbel, Maria Mikołajczyk – Szczęsna, Beata Dudek podjęło decyzję o przyznaniu 8 nagród i 4 wyróżnień.

W kategorii szkół gimnazjalnych wyróżnienia otrzymali:
Kamila Sadlak Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie opiekun: Beata Barakszyn
Maja Devillard Polsko-Francuskie Niepubliczne Gimnazjum "La Fontaine"z Warszawy opiekun: Kinga Pawelec
Anna Wróbel z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu opiekun: Beata Borowik
Ponadto :
III miejsce zajęła Anna Zdziennicka Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Świebodzinie opiekun:Iwona Rutkowska
II miejsce - Julia Kaczmarzyk Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ciasnej opiekun: Ewa Nowak
I miejsce - Aleksandra Jędrych Publiczne Gimnazjum nr 3 w Radomsku opiekun: Tomasz Mazur

W kategorii szkół średnich wyróżnienia otrzymała:
Marzena Wójcik LO im. K. K. Baczyńskiego w Kozach opiekun: Iwona Wójcik
Ponadto:
III miejsce zajęła Iga Kugiel I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie opiekun: Iwona Kociołek
II miejsce - Wiktoria Gleń Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu
I miejsce - Sonia Szkirpan Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie opiekun: Agnieszka Zielonka
Nagroda Specjalna ufundowana przez Posła Andrzeja Gawrona dla uczestnika reprezentującego Ziemię Lubliniecką trafiła do Mateusza Szulca z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu
Grand Prix VI Konkursu LITERACKI SMS – nagrodę ufundowaną przez Poseł Izabelę Leszczynę otrzymała Adrianna Brzozowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu opiekun: Magdalena Padlewska – Berger.

Nagrody wręczyli dyrektor ZSOT Joanna Walczak i uczestniczący w uroczystości patroni: poseł Izabela Leszczyna i Dawid Smol – dyrektor biura poselskiego Andrzeja Gawrona.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie ZSOT: Julia Machoń z 1LO z Karoliną Mańką z 4TB, Maja Fischer z 2LO, Oliwia Werner z 2LO, Hanna Myrcik z 3TI, Gabriela Kowol z 3LO oraz Dariusz Dyla z 3LO. Swoje prace plastyczne zaprezentowała Weronika Kopyciok 1TB, a fotografie w prezentacji nagrodzonych tekstów przedstawił Michał Malik z klasy 3TI.

Wszystkie prace podziwiać można w PREZENTACJI oraz na STRONIE KONKURSU wraz z fotorelacją z imprezy.

Organizatorami imprezy byli uczniowie klasy 2LO, a koordynatorem wszystkich działań wspieranych przez nauczycielki: Beatę Dudek, Marię Mikołajczyk - Szczęsną i Katarzynę Myrcik była Dorota Wańczyk z 2LO.




III Mistrzostwa Szkoły w Grach Matematycznych i Logicznych za nami
21.03.2016 (09:19:56)
  Tytuły mistrzów poszczególnych dyscyplin na rok szkolny 2015/2016 wywalczyli:
I. SUDOKU

1. Karolina Mańka kl. IV TB

2. Julia Krus  kl. I HT
3. Agata Macioł  kl. II HT
II. SZACHY

1. Daniel Płonka kl. IV TB

2. Radosław Stanikowski  kl. IV. HT
3. Jakub Wieczorek kl. III TM
III. KOSTKA RUBIKA

1. Paweł Glanc kl. III TB

2. Tomasz Jośko kl. I TB
3. Jakub Maciów kl. IV.TM
IV. PLANIMETRIA

1. Tomasz Urbańczyk kl. IV TB

2. Piotr Ledwoń kl. IV TI, Kacper Chromiak  kl. IV TB   
3. Mateusz Mrugała kl. IV TI, Dominik Majchrzyk kl. IV TB
V. „1 z 10” poziom P

1. Wirginia Sczesny kl. III LO

2. Karolina Mańczyk kl. III LO
3. Gabriela Kowol kl. III LO

VI. „1 z 10” poziom R

1. Dominika Ceglarek kl. III TB

2. Jarosław Deptała kl. IV. TI
3. Mateusz Mrugała kl. IV. TI
GRATULUJEMY !!!!!

Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie zostali nagrodzeni wysokimi ocenami z matematyki,  natomiast dekoracja medalami nastąpi  na uroczystości pożegnania maturzystów -29 kwietnia.

Za nieocenioną pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia, dziękujemy:
- pani Basi Lenart, za dokumentację fotograficzną,
- Pawłowi Kotarskiemu, naszemu absolwentowi, za profesjonalne przeprowadzenie rozgrywek w kategorii „Kostka Rubika”
- Violi Zazgórnik, Martynie Korbel i Weronice Sczygioł z kl. II LO za sprawną organizację  teleturnieju „1 z 10”
oraz tym uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w mistrzostwach.       
Jednocześnie przepraszamy wszystkich nauczycieli za piątkowe nieobecności uczniów.



Maria Kubat, Gabriela Patrzyk   


Siatkarki i Siatkarze ZSOT powalczyli w Rejonach!
20.03.2016 (15:10:06)
 W czwartek 17 marca na hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza zostały rozegrane finały rejonowe w piłce siatkowej. Po raz pierwszy od wielu lat udział w tym turnieju wzięły obie nasze reprezentacje co jest dla nas z pewnością sporym sukcesem. Najpierw na parkiet wyszli nasi  "złoci chłopcy", którzy już po raz czwarty z rzędu próbują wygrać tytuł mistrzów rejonu jednak jak się niestety okazało w tym roku znów bezskutecznie... Zbyt długie "przestoje punktowe" i szkolne błędy wynikające nie tyle z braku umiejętności, co przede wszystkim z nerwów i braku koncentracji spowodowały, że grając do dwóch zwycięstw nie można sobie na takowe elementy pozwolić, bo po prostu nie ma się kiedy rozpędzać...! Przegrana z ZSU-T Tarnowskie Góry 0:2 (w setach 18:25 i 22:25) z pewnością nie odzwierciedla tego, co działo się na parkiecie bo zwłaszcza w drugim secie nasi chłopcy pokazali wielki potencjał i umiejętności. Niestety kluczowy moment meczu to dobra gra i prowadzenie naszych 13:9, a po chwili na tablicy po szkolnych błędach było już...13:18 dla rywali! Szaleńcza pogoń naszych zawodników za wynikiem i mamy 22:22. Kiedy wydawało się, że przechylimy szalę na swoją korzyść i powalczymy w tie breaku niestety znów złe przyjęcie i rozegranie a także błąd spowodował, że nie udało nam się po raz czwarty wygrać rejonów w siatkę, choć było być może bardzo blisko...?! Dziewczęta, grając po naszych reprezentantach  pierwszego seta przegrały po słabej i nerwowej grze podobnie jak panowie 18:25, by w drugim po zdecydowanie lepszej grze w ataku oraz kapitalnej końcówce zwyciężyć 25:22! W tie breaku grając praktycznie punkt za punkt przy stanie 13:13 nasze dziewczęta popełniają proste błędy podobne do naszych zawodników i to rywalki z LO im.Sempołowskiej w Tarnowskich Górach cieszyły się z Mistrzostwa Rejonu i awansu na półfinał wojewódzki.

Dziękujemy za walkę i emocje obu naszym zespołom i życzymy im więcej szczęścia i sukcesów w kolenych latach!



Piłkarki ręczne czwarty rok z rzędu, szczypiorniści po trzech latach... Mistrzostwo Rejonu 2016 dla ZSOT!
20.03.2016 (14:42:26)
  W miniony piątek na hali SP nr 3, z której po raz kolejny, dzięki współpracy z Panią Dyrektor Anną Janik za którą serdecznie dziękujemy-  korzystali nasi uczniowie i nasze reprezentacje ZSOT w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców zmierzyły się w meczach o mistrzostwo rejonu tarnogórskiego. Najpierw na parkiet wyszły nasze "złotka", które tylko na początku meczu miały spory kłopot z ambitnie grającymi rywalkami z I LO im.Staszica w Tarnowskich Górach oraz z własną skuteczną grą w ataku... Po zmianie stron na boisku dominowała już tylko nasza drużyna, a sprawy w swoje ręce wzięły kapitalnie grająca Magda Koza, której licznik bramkowy w tym meczu zatrzymał się na 7 trafieniach! Dzielnie wspierała ją grająca w piątek nie w pełni sił Natalia Grabińska rzucając rywalkom 3 bramki, a pozostałe nasze dziewczęta równie świetnie wspierały się w grze defensywnej, w której oczywiście praktycznie nie do pokonania była nasza bramkarka Roksana "Roksi" Matusek! Po pół godziny spotkania wynik końcowy brzmiał 13:8 (8:3) co oznacza czwarty z rzędu tytuł mistrzowski (!) i awans naszych złotek do półfinału wojewódzkiego mimo, że jej zwycięski trzon z poprzednich lat już w maju zakończył edukację w ZSOT! "Świeża krew" oraz powiew optymizmu przy pomocy nowych zawodniczek w kadrze Pani Sukienik dał ten bez wątpienia niemały oby nie ostatni sukces tej drużyny!
 "Kazikowi" panowie na swojej drodze do tytułu mieli przeszkodę w postaci rywali z ZSU-T Tarnowskie Góry, którzy byli bez wątpienia wielką niewiadomą dla naszej drużyny, która tak ciężko przed tygodniem musiała walczyć o prymat w powiecie... Pierwsza połowa spotkania niezwykle wyrównana z lekką przewagą gości oraz...jak zwykle wielką nieskutecznością z naszej strony i słabszą momentami grę w defensywie. Po przerwie jednak oglądaliśmy znaczącą poprawę i koncert gry naszej drużyny w tej formacji (rywale z gry rzucili raptem 2 bramki w 20 minut!), a także kapitalne interwencje Patryka "Ponczo" Woroniaka grającego z niewielkim urazem kostki w naszej bramce! Z pewnością  dały one niezwykłą pewność i napędzały do ataków naszych szczypiornistów, którzy momentami zaprezentowali kilka naprawdę znakomitych akcji... niestety kończących się na bramkarzu gości lub na słupkach i poprzeczkach jego bramki...! Końcowy wynik trwającego 40 minut meczu to 15:11 (7:7) był jak najbardziej zasłużony, jednak gdyby jeszcze okazje bramkowe wykorzystywali nasi zawodnicy to bramek powinno być co najmniej 5-6 więcej...! Najskuteczniejsi w naszej drużynie byli jak zwykle Michał Grobelny zdobywca 7 bramek oraz Darek Bryś z 5 trafieniami. Szczególnie znakomita forma tego drugiego jest pocieszająca po ubiegłotygodniowej groźnie wyglądającej kontuzji i wizycie w szpitalu, która jak widać zakończyła się dla nas wszystkich szczęśliwie. Zwycięstwo oznacza odzyskanie prymatu w rejonie po ponad 3 latach i awans na półfinał wojewódzki, który nasi reprezentaci rozegrają w Piekarach Śląskich 1 kwietnia. Dziewczęta już w tę środę 23 marca powalczą o swój awans do finałów wojewódzkich na turnieju w Gliwicach.


Gratulujemy naszym drużynom i życzymy im jak najlepszych występów w półfinałowych turniejach oraz jak najwięcej satysfakcji z gry bez kontuzji, bo przecież to jest w sporcie najważniejsze...!


IX edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dla Gimnazjalistów
17.03.2016 (08:06:39)
  16 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu odbyła się IX edycja  Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dla Gimnazjalistów.
Do rywalizacji o miano najlepszego przyrodnika  przystąpiło 16 uczestników z 8 gimnazjów powiatu lublinieckiego i dobrodzieńskiego.
Wiedzę przyrodniczą na najwyższym poziomie zaprezentował uczeń Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu MICHAŁ JOŚKO, zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął  uczeń Gimnazjum nr 1 w Lublińcu ALEKSANDER MICHALSKI, natomiast trzecie miejsce  MATEUSZ DWORACZYK także z gimnazjum w Dobrodzieniu. Zaraz za podium znalazły sie dwie uczennice : Aleksandra Malcher z Gimnazjum nr 2 w Lublińcu oraz Justyma Bambynek z Gimnazjum nr 2 w Strzebiniu.
Rywalizacja była bardzo wyrównana, a uczestnicy konkursu  prezentowali bardzo wysoki poziom.
Nagrody dla finalistów konkursu ufundowali Zbigniew Znojek Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubliniec, Edward Maniura – Burmistrz Miasta Lubliniec, Alojzy Cichowski – Burmistrz Miasta Woźniki, Roman Banduch – Wójt Gminy Herby, Ireneusz Czech – Wójt Gminy Kochanowice, Rufin Majchrzyk - Wójt Gminy Boronów. Fundatorom nagród składamy serdeczne podziekowania.
Pani Krystyna Bartocha – kierownik Parku Krajobrazowego Lasy nad Grórną Liswartą uświetniła konkurs  prelekcją na temat form ochrony przyrody.
Organizatorzy konkursu : Anna Siwiaszczyk, Małogorzata Klimczyk.
Obsługę konkursu zapewnili uczniowie klas 2 TA, 1 HT oraz 2 TI za co  bardzo dziękujemy.



III MISTRZOSTWA SZKOŁY W GRACH MATEMATYCZNYCH I LOGICZNYCH
16.03.2016 (07:17:09)
 
MISTRZOSTWA SZKOŁY W GRACH MATEMATYCZNYCH I LOGICZNYCH
                    już w piątek - 18 marca !!!


                    Harmonogram rozgrywek:

1. SUDOKU               8.15 – korytarz II p.
2. JEDEN Z DZIESIĘCIU - poziom podstawowy 9.35 – sala 16
3. TEST Z PLANIMETRII  10.45 – sala 30  czas trwania 60 minut
   (można korzystać z kalkulatorów i tablic matematycznych, które przygotuje organizator)
4. JEDEN Z DZIESIĘCIU - poziom rozszerzony  12.00 – sala 16
5. SZACHY  12.00 – korytarz II p.  (uczestnicy przynoszą własne szachy)
6. KOSTKA RUBIKA    13.00 – biblioteka  (uczestnicy przynoszą własne kostki)

Listy uczestników znajdują się na drzwiach sal: 35 i 51

ZAPRASZAMY!!!
M.Kubat, G.Patrzyk



<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]