Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 18μg/m3
SO2: 20μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2025.01.06 20:00:00













Olimpiada Przedsiębiorczości
08.10.2017 (21:12:46)
 Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.

Hasłem przewodnim tegorocznych zawodów jest „Sukces w biznesie - ludzie, wizerunek, strategia”.

Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Dofinansowana jest ze środków Narodowego Banku Polskiego oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, będących partnerami strategicznymi projektu.
Zawody dofinansowane są także z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Szczegóły znajdują się  na stronie olimpiady: www.olimpiada.edu.pl

Zgłoszenia do olimpiady przyjmuje opiekun merytoryczny i organizator I etapu Jolanta Romańska

Wybory Samorządu Uczniowskiego 2017
06.10.2017 (20:30:16)
 
 
5.10.2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Stratowały 2 drużyny: „United” oraz „Farsa Fantastica”. Uprawnionych do głosowania było 655, zagłosowało 547, oddano 32 głosy nieważne.  Z różnicą 21 punktów wygrała drużyna „Farsa Fantastica”, zdobywając 268 głosów. Drugie miejsce zajęła drużyna „United”- 247 głosów.
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w 2017r. jest Mateusz Dworaczyk. Opiekunem samorządu został pan Adam Biernacik z liczbą głosów 90.
Dziękujemy za oddane głosy i tak liczną frekwencję.  Życzymy powodzenia zwycięzcom oraz czekamy na spełnienie wyborczych obietnic 
Szkolna Komisja Wyborcza
 


Wycieczka do teatru i galerii sztuki w Częstochowie
05.10.2017 (20:21:18)
 
W czwartek - 5.10.2017r. uczniowie naszej szkoły, a właściwie klasa 2LO i przyjaciele, kształcili swój zmysł kultury podczas wyjazdu do Teatru im. Adama Mickiewicza oraz Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.

W teatrze mieliśmy okazję oglądać spektakl, będący adaptacją słynnego dzieła Williama Szekspira pt. Hamlet. Sztuka przedstawiona była w formie musicalu, dzięki czemu była bardziej interesująca i zaskakująca.


Po przedstawieniu udaliśmy się do miejskiej galerii sztuki mieszczącej przy alei NMP u podnóża Jasnej Góry. Mieliśmy szczęście, bo trafiliśmy na bardzo interesujące wystawy. Jedną z nich była ekspozycja prac słynnego polskiego malarza i architekta Zdzisława Beksińskiego - które budziły różne odczucia, od bardzo pozytywnych do skrajnie negatywnych. Aby samemu się przekonać, jakie prace tworzył malarz polecamy odwiedzić galerię i wyrobić sobie własną opinię na ich temat. Przy okazji obejrzeliśmy wiele prac wykonywanych różnymi technikami i poznaliśmy historię twórczości niektórych malarzy, np. Waldemara Marszałka.
Wycieczka była udana, dlatego chcemy bardzo podziękować organizatorom wycieczki którymi były p. K. Myrcik, p. H. Sukiennik i p. A. Giemza-Jurga. Czekamy na więcej!  

A. Chałupka 2LO

   


KONKURS KONKURS
05.10.2017 (10:42:11)
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym etapie V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii".
Kiedy: 10.10.2017r., wtorek, 7. godzina lekcyjna
Gdzie: sala nr 36
Forma: dyktando.
Prosimy o zabranie długopisu oraz pozytywnego nastawienia tudzież chęci zwycięstwa.
Prosimy także o przygotowanie sobie kodu - hasła, pod którym będziecie rozpoznawalni po sprawdzeniu prac.
Zapisy - u polonistów, ale jak ktoś zjawi się "z marszu" - w miarę wolnych miejsc - nie będzie wyrzucony.
Szczególnie zapraszamy naszych świeżo otrzęsionych pierwszaków!!!


Pierwsze koty za płoty, czyli otrzęsiny klas pierwszych 2017!
05.10.2017 (08:34:55)
   Tradycyjnie co roku w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych. Uczniowie starszych klas przygotowali szereg atrakcji dla swoich młodszych kolegów. Wszystko miało miejsce na sali gimnastycznej oraz podwórku szkolnym. Na początku uczniowie klas pierwszych odbyli niemałą zmianę wizerunku. Po przejściu drastycznych zmian w wyglądzie czekała na nich część sportowa, która odbyła się na zewnątrz - tor przeszkód oraz wspólny taniec. Na zakończenie odbyło się uroczyste ślubowanie nowych uczniów i nauczycieli naszej szkoły, którzy od tego dnia są częścią "Kazikowej" społeczności. Na zakończenie odbyła się dyskoteka.


A. Biernacik


"Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny"
04.10.2017 (19:44:50)
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w IX edycji "Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny" pod patronatem Zespołu Dydaktycznego Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. Wyłonimy Koneserów Polszczyzny zarówno wśród gimnazjalistów, jak i wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Naszym celem jest rozwijanie praktycznej umiejętności posługiwania się językiem ojczystym, właściwe używanie słów oraz związków frazeologicznych.
Pierwszy etap konkursu odbędzie się 7 listopada 2017 r. o godzinie 10.00 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach (ul. Mikołowska 26).
Etap drugi - 30 listopada 2017 r. o godz. 11.00 w sali marmurowej Pałacu Młodzieży w Katowicach. Wyniki pierwszego etapu ogłosimy 20.11.2017 r. na stronie internetowej Pałacu Młodzieży w zakładce Pracownia Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej w zakładce Imprezy /Konkursy.
Zgłoszenia do 27 październia przyjmują nauczycielki j. polskiego



"I Know America 2018"
04.10.2017 (19:41:22)
 
Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce, Fundacja Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego zapraszaja młodzież ze szkół średnich do wzięcia udziału w konkursie "I Know America 2018".
Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym zarejestrowani uczniowie "internetowo" odpowiadają na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań po angielsku. Pytania zostaną opublikowane na stronie już 9 października. Ostateczny termin nadsyłania odpowiedzi upływa 15 listopada 2017 r. Pytania mają formę testu wielokrotnego wyboru, obejmującego takie dziedziny jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, "słynne cytaty", sport. Liczbę prawidłowych odpowiedzi liczy komputer. 60 uczestników pierwszego etapu, którzy uzyskają najwięcej punktów, zakwalifikuje się do drugiego etapu, który będzie polegał na napisaniu eseju (po polsku) na jeden z 15 tematów. Szczegółowe informacje dotyczące wymagań w tej części zostaną przedstawione na stronie konkursu w momencie opublikowania tematów prac pisemnych. Piętnastu autorów najlepszych esejów przejdzie do trzeciego etapu. Odbędzie się on w Warszawie i będzie składał się z dwóch części. Wybrana piętnastka będzie miała za zadanie przygotować krótki materiał wideo na jeden z trzech tematów opublikowanych na stronie. Druga część trzeciego etapu to rozmowa w języku angielskim z przedstawicielami Ambasady, Fundacji Wspomagania Wsi i Ośrodka Studiów Amerykańskich. Tematy - zagadnienia do rozmowy, zostaną opublikowane w połowie stycznia 2018 r. Maksymalnie 30 autorów najlepiej ocenionych esejów zostanie zaproszonych na koszt Fundacji do Warszawy na trzydniowe spotkanie laureatów. W programie między innymi: spotkanie z dyplomatami amerykańskimi, pracującymi w Warszawie, zabawa związana z tematyką konkursu, wizyta w szkole amerykańskiej i rozrywki kulturalne. Wśród głównych nagród znajdują się trzy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego (jedynym dodatkowym warunkiem jest zdana matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym z wynikiem minimum 50%, aby można było przyjąć, że dana osoba poradzi sobie ze studiami w języku angielskim). Kolejną nagrodą jest miesięczny w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. Stażysta dostanie też nagrodę pieniężną      w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie. Wszyscy laureaci otrzymają dyplomy oraz książki.
Zgłoszenia przyjmują nauczyciele j. angielskiego.


Konkurs "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim"
04.10.2017 (19:33:35)
 
Zapraszamyz do konkursu pt."Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim". Bieżąca, 4. edycja konkursu ma zasięg ogólnopolski, a jej tematem przewodnim są "Limeryki o narodach" Jacka Kaczmarskiego.
Zadaniem uczniów, którzy zdecydują się wziąć udział w kategorii indywidualnej będzie napisanie 3 prac: 1 na temat wybranego konfliktu międzynarodowego, 1 na temat limeryku, jako gatunku literackiego i 1 własnego limeryku oraz - w przypadku finalistów - ustne obronienie ich przed komisją konkursową.

Kategoria grupowa, do której zgłaszać się będą mogły zespoły 4-osobowe, złożona będzie z drużynowych gier edukacyjnych, które rozegrane zostaną w dniu 10 listopada br. w Krakowie.

Pobyt w Krakowie finalistów kategorii indywidualnej i uczestników kategorii drużynowej zostanie przez nas całkowicie sfinansowany.

Informacje u nauczycielek j. polskiego i na stronie konkursu.



Nasi na Salonie maturzystów w Krakowie!
04.10.2017 (18:16:22)
  W dniu 27 września przy pięknej jesiennej aurze nasi maturzyści z klas 4TI i 4 TB udali się do grodu Kraka na Salon Maturzystów, który odbył się na Auditorium Maximum Krakowskiego UJ. W trakcie salonu nasi miejmy nadzieję w większości przyszli studenci mogli zapoznać się z ciekawą ofertą nie tylko okolicznych uczelni z przeróżnych specjalizacji, ale także posłuchać wykładów i prelekcji dotyczących zarówno funkcjonowania uczelni oraz... jak zdać maturę z poszczególnych przedmiotów.  Po salonie w przepięknej słonecznej jesiennej pogodzie był krótki czas na zwiedzanie zabytków krakowskiego Rynku i okolic, by na koniec po "błogosławieństwie" naszego naczelnego wieszcza pod jego pomnikiem udać się w drogę powrotną upływającą przy radosnych dźwiękach... "zapodawanych" DJ-ów z 4TB...
 


Wycieczkę poprowadzili A.Gawin, M.Siwiński, D.Łodziński.


JESZCZE JEDEN KONKURS!
04.10.2017 (12:34:16)
  Jabłka oraz inne owoce jesieni kuszą nas również swoim kształtem, barwą ,  zapachem. Są doskonałym materiałem do tworzenia kompozycji florystycznych na różne okazje.
Skorzystajmy z obfitości barw, wielkości, form. Popuśćmy wodze fantazji i stwórzmy niepowtarzalne kompozycje z jabłkiem oraz z innymi darami jesieni.

Wystarczy zgłosić chęć udziału w konkursie, wykonać dekorację i przynieść ją do szkoły a potem czekać na werdykt jury.

Zaproszenie jest skierowane do WSZYSTKICH uczniów naszej szkoły.

Warunki konkursu:
-wykonanie kompozycji florystycznej z owocami  w roli głównej
-wykorzystanie materiałów przede wszystkim naturalnych
-dostarczenie kompozycji do dnia 16 października 2017 r. do p. Danuty Gajda, ewentualnie do sekretariatu szkoły
-praca powinna zawierać na dołączonej karteczce informacje: imię, nazwisko i klasę autora.

Po rozstrzygnięciu rywalizacji zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa.

ZAPRASZAMY
Danuta Gajda, Oksana Terlecka -Żyłka

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]