Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 18μg/m3
SO2: 15μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2025.01.06 21:00:00













Spotkania z rodzicami
07.12.2017 (08:28:51)
 

Harmonogram spotkań z rodzicami 13 grudnia 2017r. - godz. 17:00

kasa

wychowawca

sala

I HT

Oksana Terlecka-Żyłka

29

I LO

Beata Kapielska

17

I TB

Olga Gerasymiv

44

I TI

Bogdan Szczepański

5

I TL

Aleksandra Bawor

36

I TM

Grażyna Kaczorowska

39

II HT

Sławomir Kościelny

35a

II LO

Henryka Sukienik

41

II TAM

Jolanta Romańska

42

II TI

Maciej Dawid

34

II TIB

Iwona Wosik

46

III HT

Małgorzata Klimczyk

47

III TA

Agnieszka Drumowicz

16

III TB

Krzysztof Kubica

40

III TII

Marta Pulcer

49

III TIM

Michał Bogacki

50

Dyżur dyrekcji, pedagoga i nauczycieli uczących w tych klasach 17:30 – 18:30

RADA RODZICÓW – biblioteka   godz. 17.45

Wszystkich rodziców zapraszamy na koncert świąteczny w wykonaniu naszych uczniów,
który odbędzie się o godz. 16:30 w sali 30.



Turbolandeskunde
06.12.2017 (14:12:54)
 Przypominam, że jutro (czwartek) sala 30 na lekcji 7 i 8 odbędzie się konkurs Turbolandeskunde. Skład drużyn podałam wcześniej, można sprawdzić na stronie. Proszę o punktualne przybycie. Jeśli ktoś z drużyny będzie nieobecny, można dobrać uczestnika. Pamiętajcie, że konkurs rozwiązujecie  w 3- osobowych drużynach.
 
A. Bawor


Staże zawodowe w Niemczech dla informatyków i mechaników ze Śląska
06.12.2017 (09:21:11)
 


Po 2-miesięcznych przygotowaniach nadszedł kulminacyjny punkt naszego projektu, czyli wyjazd na praktykę. W niedzielę, 3 grudnia 25-osobowa reprezentacja naszej szkoły zameldowała się wieczorem w Schkeuditz, miasteczku położonym pomiędzy Lipskiem a Halle. Następnego dnia zapoznaliśmy się z okolicą, przewodniczka zabrała nas na wycieczkę po Lipsku szlakami Jana Sebastiana Bacha i Johana Wolfganga Goethego. Przetestowaliśmy komunikację podmiejską koleją i tramwajami, a następnie udaliśmy się na miejsce praktyk.
Staż informatyków odbywa się w tym tygodniu w pracowaniach komputerowych położonych w Lipsku. Mechanicy w tym tygodniu pracują w warsztatach w Schkeuditz, później ćwiczyć będą programowanie obrabiarek CNC. W przyszłym tygodniu obydwie grupy jeździć będą do Lipska. Komunikacja z instruktorami odbywa się wyłącznie w języku angielskim, choć czasem w użyciu są jeszcze dwa pozostałe języki, którymi włada biegle nasza młodzież- niemiecki i migowy.
Jesteśmy pełni optymizmu i pozytywnie nastawieni, mimo że za oknami deszcz na przemian z deszczem ze śniegiem. W pokojach jest ciepło, kuchnia okazała się całkiem całkiem, a my nie daliśmy się wystraszyć słynną niemiecką mortadelą
Pozdrawiamy
20 informatyków i 5 mechaników
oraz A. Giemza - Jurga i K. Myrcik
   


VI EDYCJA OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ZARZĄDZANIA
05.12.2017 (17:15:49)
 W dniu 12.12. ( wtorek) godz.12.00 w sali 30, odbędzie się I etap Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania (czas trwania olimpiady: 60 minut).

Tematem VI OPiZ  jest "Przedsiębiorca we współczesnej gospodarce".

Celem głównym Olimpiady jest zwiększenie zainteresowania problematyką gospodarczą i dostarczenie dodatkowej wiedzy ekonomicznej, służącej zrozumieniu zachodzących procesów gospodarczych. Ma ona również rozbudzić i wzmocnić wśród młodzieży postawy i zachowania przedsiębiorcze oraz zachęcić do studiowania na kierunkach ekonomicznych.
Organizatorem Olimpiady jest Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Partnerami olimpiady są: Bank Gospodarstwa Krajowego SA, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne SA, Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa,  Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju.

Życzę powodzenia
Opiekun i organizator I etapu olimpiady
Jolanta Romańska

Finał "Szlachetnej Paczki"
05.12.2017 (13:16:14)
 Ucznowie, którzy chcą dołączyć do akcji: "Szlachetna Paczka" proszę do czwartku do godz.9:00 dostarczyć do gabinetu pedagoga artykuły do paczki. 

Kapituła V Lublinieckiej Gali Wolontariatu wyłoniła zdobywców statuetek
05.12.2017 (08:10:20)
 

W kategorii indywidualnej zostali wyróżnieni wolontariusze, a wśród nich nasz uczeń:
Michał Wieczorek (uczeń 2TI). Michał to człowiek o wielkim, dobrym sercu, skromny i pracowity, „Mózg informatyczny” Kampanii na rzecz transplantacji – „Twoje Tak ma znaczenie”. Był współautorem scenariusza filmu promującego kampanię „Twoje Tak ma znaczenie” oraz loga Kampanii, która odbyła się 20 maja na Bulwarze Franciszka Grotowskiego w Lublińcu. Nakręcił i zmontował film promujący kampanię. Film był przez niego zmodyfikowany na potrzeby rozpowszechnienia kampanii w lokalnej Galerii Handlowej 11 w Lublińcu. Swoją pomocną dłonią wspiera wszystkie inicjatywy, które odbywają się w ramach kampanii na rzecz transplantologii.

Michał wyjechał na praktyki informatyczne do Niemiec,  dlatego statuetkę w Jego imieniu odebrała mama.

W ramach kategorii grupowej wyróżnieni zostali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu tworzący grupę „PoczytajMy”. Grupa  ta działa w ramach „Kazikowego wolontariatu”.  
Grupę Tworzą:  Karolina Dudzik, Daria Tyka, Dagmara Grzyb, Monika Wolka,  Sabina Strużyk, Mateusz Morawski, Tomasz Grzesiak, Jeremiasz Radłowski.

W ramach programu „PoczytajMy” młodzież spotyka się z dziećmi z miejskich przedszkoli nr 3 i nr 7 propagując czytelnictwo wśród najmłodszych. Zajęcia prowadzone przez uczniów to nie tylko lektura, to także zabawy, taniec, śpiew i rysowanie. Akcja „PoczytajMy” jest wspaniałym doświadczeniem. Przybierając rolę pedagogów młodzież ma możliwość sprawdzić się jako lider, nauczyciel. Przeprowadzana akcja pokazuje dzieciom jak wielką frajdę sprawia czytanie, ile można nauczyć się z książek, i że dobra książka wciąga bardziej niż gra czy serial.

 

GRATULUJEMY WOLONTARIUSZOM ROKU 2017 

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w działania na rzecz lokalnej społeczności.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
05.12.2017 (06:34:07)
  Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, bezpłatnie i świadomie pracuje na rzecz innych ludzi spoza związków rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskich. Wolontariusz to osoba która oddaje innym swój czas, talenty i serce. W ZSOT mamy takich ludzi! Jedni chodzą do zaprzyjaźnionego przedszkola integracyjnego na zajęcia tematyczne- np. patriotyczne, zbierają książeczki i propagują czytelnictwo bajek wśród przedszkolaków, uczą pierwszej pomocy. Inni działają w Szkole Podstawowej nr 3 animując zajęcia dla dzieci z młodszych klas.  Wielu oddaje prawdziwą cząstkę siebie w postaci krwi, są honorowymi dawcami krwi, zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. Biorą udział w akcjach na terenie miasta Lublińca np. Twoje TAK ma znaczenie. Wszyscy włączają się w działania na terenie szkoły - akcję Razem dla Damiana, Szlachetną paczkę, zbiórkę zabawek dla świetlicy w ośrodku rehabilitacji w Rusinowicach, angażują się w Świąteczną zbiórkę żywności.. O innych akcjach, po szkole, czasem nie mówią, bo nie pomagają "dla punktów zachowania" ale z wewnętrznej potrzeby serca.

Dziś, DZIĘKUJEMY WOLONTARIUSZOM ZSOT.
ŻYCZYMY WIELU  RADOŚCI Z POMAGANIA INNYM, oraz MIŁOŚCI LUDZI, TAK DUŻEJ JAK WIELKIE SĄ ICH SERCA.
M.Klimczyk



Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie
05.12.2017 (06:33:25)
  4 grudnia 2017 r. dziewięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w ogólnopolskim finale Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. Jak sami zgodnie stwierdzili: „poziom był o wiele większy, a pytania zaskakująco szczegółowe”. Mimo to wszyscy optymistycznie wyczekują na ostateczne wyniki, które w najbliższych dniach będą ogłoszone. Po zmaganiach konkursowych odbyło się spotkanie z reprezentantami Polski w piłce ręcznej. Spotkali się z nami: Antoni Langowski, Adam Malcher i Rafał Kuptel.

Aula Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opoolskiwgo została dziś wypełniona po brzegi uczniami z całej Polski. Łącznie w dzisiejszych zmaganiach wzięło udział 380 osób, a wśród nich nasi uczniowie: Anna Matyja (2LO), Aleksandra Skiba (3HT), Jakub Pech (1TB), Martin Wojtczyk (3TIm), Martyna Bok (3LO), Szymon Kubica (1TI), Michał Grobelny (4TB), Aleksandra Dubowska (1LO) i Agata Macioł (4HT).

Gratulujemy tym, którzy w Opolu reprezentowali nasze ZSOT i czekamy na wyniki! Dziękujemy także tym, którzy 14 listopada wzięli udział w szkolnym etapie tej olimpiady, a było was aż 49 osób!


ks. Kamil Hadaś

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
05.12.2017 (06:30:45)
 29 listopada 2017 r. odbyło się w Miejskim Domu Kultury przedstawienie teatralne z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.  Jestem uczennicą klasy II technikum hotelarskiego, miałam okazję być uczestniczką przedstawienia teatralnego, w którym aktorami byli ludzie niepełnosprawni. Przedstawiali kruchość ludzkiego życia, łatwość wpadniecia np. w depresję, łatwość załamania się szczególnie, gdy jest się osobą niepełnosprawną. Występ miał w swoim celu zwiększyć naszą świadomość i wiedzę o sytuacjach życiowych osób niepełnosprawnych, rozwinąć empatię i wrażliwość odbiorców na problemy tej grupy społecznej. Musimy pamiętać o tym, że osoby niepełnosprawne mogą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym, ponieważ takie osoby mają również prawa, myśli, uczucia.
Pamiętajmy o osobach niepełnosprawnych, są oni częścią naszego społeczeństwa i żyją obok nas.

Agata Pietrucha
klasa II HT


BIEG MIKOŁAJKOWY
05.12.2017 (06:30:43)
 W niedzielę tj.3 grudnia 2017 r., ekipa biegaczy reprezentowała naszą szkołę w przełajowym ,,Biegu Mikołajkowym’’ na dystansie 5 km. Najszybsi  uczniowie z ,,Kazika’’ w swojej kategorii wiekowej to: Serafin Szymon kl 2HT-2 miejsce z czasem 00:21:21, Jonczyk Szymon kl 2LO-3 miejsce 00:23:07,    Foks Łukasz kl 1TM-4 miejsce 00:23:02 i Bednarska Wiktoria kl 3LO- 7 miejsce 00:35:35. 
Głównym celem biegu oprócz miłej mikołajkowej zabawy była akcja charytatywna na rehabilitację chorego ,,Szymona’’. Na mecie każdy zawodnik otrzymał mikołajkowy medal, a po biegu wszyscy biesiadowali przy ognisku i świątecznych smakołykach.  
Ze sportowym pozdrowieniem:
AgnieszkabDrumowicz

 


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]