Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 18μg/m3
SO2: 20μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2025.01.06 20:00:00













11 Noc z Andersenem za nami
24.04.2018 (11:48:19)
 
W ostatni piątek marca w ramach  ogólnopolskiej akcji czytelniczej organizowanej przez MPBP w Lublińcu z okazji Międzynarodowego Dnia Ksiązki Dziecięcej i urodzin H.Ch.Andersena odbyła się "Noc z Andersenem", której przewodnim tematem był „LOT W PRZESTWORZACH” . Podczas akcji wolontariusze ZSOT, czytali baśnie, pomagali w organizacji zabaw i konkursów tematycznych. Na odpoczynek młodzi poszukiwacze przygód udali się do Muzeum im. E. Stein, gdzie pełna wrażeń Noc zakończyła się seansem filmowym.

W ramach współpracy Biblioteki szkolnej ZSOT oraz MPBP w Lublińcu w spotkaniu brały udział wolontariuszki: Karolina Dudzik, Agata Morawiak i Natalia Krawczyk,  którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie w tegoroczną akcję. 
 

KRUS
24.04.2018 (07:48:42)
 


Wycieczka na Politechnikę Śląską
23.04.2018 (13:44:16)
  Wycieczka na Politechnikę Śląską była dla mnie niezwykłym przeżyciem. Dzięki niej mogłem poznać taką wspaniałą postać jaką jest pan prof. dr hab. inż. arch. Krzysztof Gasidło i razem z nim spędzić czas podczas zwiedzania chyba najlepszego z wydziałów tej właśnie uczelni, wydziału architektury. Zaś na wydziale budownictwa mogłem popisać się swoimi umiejętnościami obliczeniowymi, obliczając kratownicę w specjalnym programie. Na tym samym wydziale mogłem jeszcze zobaczyć hale w której wykonywane są testy wytrzymałościowe materiałów, zobaczyć z czego tak naprawdę robione są drogi oraz spotkać studentów z jednego z kół naukowych, którzy próbują stworzyć rzecz abstrakcyjną. Dokładnie kajak z betonu, który wypróbują na następnych zawodach w Holandii. Jak już wcześniej wspomniałem takiego typu wycieczki są niezwykłym przeżyciem. Mam nadzieję, że nasza szkoła będzie w przyszłości robić więcej takich wycieczek.



Patryk Piekarski 2 TIB

Erasmus 2018 - goście
23.04.2018 (13:41:04)
  W ubiegłym tygodniu, czyli od 16 do 20 kwietnia, gościliśmy w naszej szkole partnerów projektu Window to the European Union z Niemiec, Turcji i Islandii. Międzynarodowa grupa składała się łącznie z 20 uczniów i 8 nauczycieli.

W czasie minionego tygodnia goście zwiedzili Lubliniec, wysłuchując krótkich informacji przygotowanych przez uczniów ZSOT o najciekawszych miejscach naszego miasta, uczestniczyli w licznych zajęciach prowadzonych przez Panie Beatę Kąpielską, Martę Pulcer, Macieja Dawida i Annę Giemzę-Jurgę oraz swoich szkolnych kolegów z Kazika. Nauczyciele zaś mogli obejrzeć lekcje prowadzone w naszej szkole.

Uczestnicy projektu dwukrotnie wyjeżdżali na wycieczki. Pierwsza odbyła się do Wieliczki i Krakowa, druga zaś do Oświęcimia i poprzedzona została zajęciami o tematyce holocaustu prowadzonymi przez tegorocznego maturzystę, Kamila Golisa. Wyjazd do Oświęcimia, który miał miejsce 19 kwietnia, zbiegł się z 75 rocznicą Powstania w Getcie Warszawskim, co uczniowie uczcili, składając kwiaty w muzeum w Auschwitz.

Atrakcją tygodnia były wizyty zagranicznych gości w polskich domach. Uczniowie z Niemiec, Turcji i Islandii odwiedzili swoich lublinieckich kolegów, nauczyciele zaś gościli w domu nauczyciela Kazika. Spotkania były okazją do bliższego, mniej formalnego poznania się i spotkania z polską kulturą i gościnnością.



Dni Otwartych Drzwi na Politechnice Częstochowskiej
23.04.2018 (08:39:11)
  19.04.2018 uczniowie klas 2TAM, 1TM oraz 1TB uczestniczyli w Dniu Otwartych Drzwi na Politechnice Częstochowskiej, w ramach którego uczestniczyli w pokazach doświadczeń fizycznych "Fizyka wokół nas", następnie poznawali obrabiarki CNC, potem zapoznawali się z zasadami działania robotów przemysłowych. Uczestniczyliśmy również w wykładzie "Nowoczesne technologie energetyczne i czystość środowiska".





Licealiada w piłce nożnej 2018
22.04.2018 (18:08:02)
 
W środę 18.04.2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych został rozegrany Powiatowy Turniej Licealiady w piłce nożnej chłopców. Nasza reprezentacja zajęła III miejsce, przegrywając z Zespołem Szkół im. Adama Mickiewicza 0-1 oraz z ZSZ Lubliniec 1-3.
Naszą szkołę reprezentowali:
Szymon Perkowski, Daniel Ryznar, Michał Hebda, Błażej Pyka, Arkadiusz Janicki, Piotr Bryś, Adam Deneko, Dawid Czudaj, Daniel Janik, Martin Wojtczyk, Szymon Kasprzak, Bartłomiej Anczok, Paweł Mrugala, Jakub Wójcik.
Po ubiegłorocznym sukcesie tym razem odmłodzona reprezentacja Kazika swoje rozgrywki zakończyła na szczeblu powiatowym. Oby w przyszłym roku było lepiej.
Krzysztof Kubica
 


KAZIK DEBATUJE !
20.04.2018 (20:52:02)
 

20 kwietnia uczniowie Kazika wyruszyli do Katowic, aby po raz drugi reprezentować naszą szkołę w konkursie debat oksfordzkich „Proszę mi nie przerywać!”, w którym udało nam się przejść do finału i zająć zaszczytne II i III miejsce.

Tematem przewodnim konkursu była sprawa migracji i uchodźców w Europie.

W tym roku reprezentowały nas dwie drużyny: zwycięzcy zeszłorocznej edycji - uczniowie klasy 2LO   w składzie: Ania Wróbel, Mateusz Gałwa, Agata Ciesielska, Daria Wańczyk i Klaudia Rubiś, oraz nowo odkryte talenty - uczniowie klasy 1 TI w składzie: Paweł Maniura,  Michał Gruszczyk, Kamil Cioch, Jakub Podgrodzki i rezerwowy Jakub Imiołczyk.

Obie drużyny  poświęciły mnóstwo czasu i energii na odpowiednie przygotowanie, które było możliwe dzięki pomocy nauczycielek: Katarzyny Myrcik, Beaty Kąpielskiej i Jolanty Wróbel.

Konkurs składał się z trzech debat - dwóch półfinałowych i jednej finałowej pomiędzy zwycięzcami dwóch poprzednich. W pierwszej debacie brała udział drużyna informatyków. Chłopcy musieli zmierzyć się z tezą „Przyjmowanie migrantów i uchodźców jest niezbędne dla europejskiej gospodarki i demografii”. Trzeba przyznać, że jak na drużynę, która po raz pierwszy miała okazję debatować, wyszło wyśmienicie! Bez problemu przeszli do finału!

W drugiej dbacie drużyna z liceum debatowała pod hasłem „Polska powinna przyjąć uchodźców zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej” Pomimo mocnych argumentów, dobrego przygotowania i doświadczenia, przeciwnicy okazali się silniejsi.

Teza finałowej debaty brzmiała: „Napływ uchodźców do Europy nie ma nic wspólnego z atakami terrorystycznymi”. Informatycy zajmowali stronę opozycji. Nie było łatwo, konkurencja była ogromna, ponadto doskwierał stres, ale mimo trudności, nasi panowie pokazali klasę i wywalczyli zaszczytne II miejsce.

Tym samym, nasza szkoła zajęła  2/3 podium - II i III miejsce, a uczestnicy otrzymali wartościowe kupony prezentowe do marketu z elektroniką. Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a klasie 1TI za uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu i godne reprezentowanie szkoły!

Aleksandra Chałupka 2LO


   

Fot. Jakub Imiołczyk



Akcja Żonkile w naszej szkole
19.04.2018 (07:14:25)
 
Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

19 kwietnia 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje już po raz szósty  akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Do grona Ambasadorów akcji dołączyli w tym roku Maja Komorowska, Katarzyna Nosowska, Zofia Wichłacz, Radzimir Dębski (JIMEK), Dawid Ogrodnik.

Ponad 1500 wolontariuszy będzie wręczać na ulicach Warszawy papierowe żonkile - symbol pamięci o powstaniu. Do akcji włączają się również szkoły, biblioteki i inne instytucje z całej Polski, organizując różne działania wpisujące się w obchody rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. W tym roku będzie ich ponad 1000.
Dlaczego żonkile?

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni dowódca ŻOB. 19 kwietnia, w rocznicę powstania, składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. Organizowana od 2013 roku przez Muzeum POLIN akcja ma na celu rozpowszechnianie tego symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania.

Akcję od kilku lat podejmuje także nasza szkoła. Na lekcjach będzie można obejrzeć animację "...i nie było już żadnej nadziei", posłuchać relacji świadków, zrobić żółtego żonkila. Zachęcamy do odwiedzenia strony Muzeum Polin i obejrzenia mnóstwa materiałów.



I KAZIKOWA dużyna piłki nożnej DZIEWCZĄT
18.04.2018 (11:13:50)
 
Reprezentacja piłki nożnej KAZIKA ma za sobą debiut w rozgrywkach  międzyszkolny.
Niestety, lepsze okazały się nasze rywalki, doświadczone zawodniczki piłki nożnej z ZS im. Adama Mickiewicza - „Pierwsze koty za płoty”

Rozgrywki w tym roku potraktowałyśmy rekreacyjnie i poglądowo a sukcesem jest sam fakt powstania naszej drużyny.
Mamy plany i sporą motywację do pracy na przyszły rok.

 

Skład naszej reprezentacji: Susek Patrycja, Sowa Kamila, Matusek Klaudia, Gaweł Oliwia, Cwalina Patrycja, Radek Weronika, Thomann Dominika, Macioł Dominika, Świerczok Felicja, Kosytorz Julia, Pisula Marta, Radek Klaudia(kapitan), Nolbert Aleksandra.

Ze sportowym pozdrowieniem H. Sukienik 

Turbolandeskunde
16.04.2018 (19:48:36)
 
13 kwietnia Jessica Kotysz, Victoria Kosmala i Julia Wieczorek wzięły udział w regionalnym etapie konkursu Turbolandeskunde.

Już samo zakwalifikowanie się do drugiego etapu było dużym sukcesem, gdyż dziewczyny stanęły w szranki z uczniami klas dwujęzycznych. W trakcie trwania konkursu odpowiadały na pytania z geografii, historii, sportu, kultury oraz polityki Niemiec. Między poszczególnymi rozgrywkami uczestniczyły także w warsztatach fizycznych i chemicznych oraz grały w różne gry. Oczywiście obowiązującym językiem był niemiecki. Mamy nadzieję, że taka forma konkursu sprawiła, że uczestniczki dobrze się bawiły i spróbują swoich sił za rok.

Dziękujemy pani psycholog Katarzynie Polok za opiekę nad uczestniczkami.
A. Bawor
 


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]