„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym...”

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość, niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

W najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia niech się spełnią wszystkie Wasze marzenia!

życzy

Dyrektor
mgr Joanna Walczak

OTRZYMALIŚMY TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY 2013!

Nasi absolwenci technikum osiągnęli wspaniałe wyniki egzaminu zawodowego. Jesteśmy bardzo dumni! Otrzymane dyplomy stanowią bardzo ważne dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Gratulacje!

27.04.2013 (15:25:48)

25 kwietnia uczniowie klasy II TM Dominik Ledwoń, Sebastian Spallek i Tomasz Klimza wspierani przez innych uczniów-kibiców naszej szkoły oraz opiekuna Iwonę Gnych, zdobyli II miejsce w  finale etapu Okręgowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Turniej odbył się na terenie Ośrodka „WORD” w Częstochowie a konkurencje były następujące:

A) sprawdzian wiadomości z historii polskiej motoryzacji,
B) sprawdzian z umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej,
C) przygotowanie pojazdu do jazdy,
D) jazda sprawnościowa motorowerem, według trasy przejazdu podanej przez organizatora,
E) jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.

Gratulujemy!

Pożegnaliśmy maturzystów
26.04.2013 (21:50:30)
  W piątek pożegnaliśmy maturzystów. Za kilka dni przystapią do matury, a w czerwcu staną do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.
Uroczyste zakończenie nauki to chwila niezwykle ważna w życiu szkoły. Stanowi podsumowanie kilkuletnich zmagań i jest momentem, w którym rozpoczyna się kolejny etap życia. W tym roku naszą szkołę opuszcza 6 klas. W tym licznym gronie znalazło się wielu abiturientów, którzy za bardzo dobre wyniki w nauce, działalność na rzecz szkoły i aktywność pozalekcyjną otrzymali Nagrody Dyrektora. Tytuł Primus Inter Pares otrzymała Martyna Gerlic, uczennica klasy 4HT, ubiegłoroczna finalistka Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W uroczystości wzięli udział rodzice najzdolniejszych uczniów.
Spotkanie dla maturzystów uświetniły występy pierwszoklasistów pod kierunkiem Justyny Włodarczyk i Iwony Lewke.

Więcej zdjęć można zobaczyć w Galerii.

NOWY PLAN
26.04.2013 (19:15:34)
 Nowy plan obowiązujący od 29 kwietnia (najbliższy poniedziałek ) dostęny jest już na stronie.

Spotkanie II grupy wyjeżdżającej na staż do Norwegii
26.04.2013 (12:29:37)

W poniedziałek na dużej przerwie w sali 15 odbędzie się kolejne organizacyjne spotkanie uczestników II wyjazdu do Norwegii. Zapraszam - obecnośc obowiązkowa
Iwona Gnych

Spotkanie I grupy po stażu w Norwegii
25.04.2013 (08:31:43)

Przypominam, że jutro, 26.04.  na 4 godzinie lekcyjnej w sali 50 odbędzie się spotkanie dotyczące uzupełnienia dokumentacji projektowej. Obecnośc wszystkich uczestników obowiązkowa oraz serdecznie zapraszam
Iwona Gnych

Comenius w Grecji - podsumowanie
24.04.2013 (20:26:40)
  W dniach od 15 -19 kwietnia grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu przebywała na mobilności w Grecji.  Odbyła się ona w ramach projektu Comenius „Magia czytania, siła odkrywania siebie”.  Było to już niestety ostatnie spotkanie.  Zadaniem wszystkich uczestników było zaprezentowanie i promowanie swojej kultury, regionu, miasta, szkoły i kraju. Polska grupa zrobiła to doskonale. Wręcz rzuciła wszystkich na kolana. Cudzoziemcom bardzo zaimponował polonez, do którego później tłumnie się przyłączyli, by też spróbować swoich sił w zatańczeniu tego uroczystego tańca.
Przedstawienie prezentacji i podsumowanie projektu, zakończenie wszystkich  koniecznych zadań, ewaluacja - to prace, które uczestnicy musieli wykonać w szkole goszczącej - Liceum w Lamii. Prócz tego organizatorzy zapewnili im atrakcyjne wycieczki, mi. in. do Delf i na miejsce bitwy pod Termopilami.
Uczniów z Polski zachwyciło wiele kwestii. Pierwszą z nich była gościnność i serdeczność  Greków. - Poczułem się, jakbym miał drugą rodzinę – mówił Kacper Chromiak z 1 TB. Nie tylko to było jednak miłą niespodzianką. Dla Soni Jamik, uczennicy klasy 1LO, wyjazd był możliwością poznania nowych przyjaciół. - Tutaj nikt nie patrzy na to jak wyglądasz, czy jak się zachowujesz. Wszyscy przyjmują cię takim, jakim jesteś - zachwycała się otwartością kolegów z Grecji.
Każdy z uczestników wyniósł z tego doświadczenia coś wartościowego.
Dzięki tej wymianie i wszystkim poprzednim wyjazdom uczestnicy poprawili swoje umiejętności językowe, a raczej zorientowali się, że nie mają żadnych trudności komunikacyjnych. Tydzień spędzony w Grecji z rówieśnikami z Comeniusa pozwolił uczniom otworzyć się i nabrać pewności siebie w posługiwaniu się językiem angielskim w sytuacjach codziennych.
Kinga Musiałek klasa 1 LO

Piłkarze ponownie w półfinale wojewódzkim Śląskiej Licealiady Orlików!
24.04.2013 (16:54:35)
   W rozegranym dzisiaj spotkaniu o Mistrzostwo Rejonu tarnogórskiego w piłce nożnej nasza Reprezentacja szkoły pokonała po dramatycznym meczu w dogrywce 4:2, 2:2 (0:2) I LO im.S.Sempołowskiej z Tarnowskich Gór! Pierwsza połowa bez wątpienia należała do gości, którzy zdominowali środek boiska, wyprzedzając interwencje naszych zawodników i stwarzając kolejno groźne sytuacje bramkowe. Po wzorowo rozegranym rzucie rożnym i spóźnionym powrocie obrońców przegrywamy po 12 minutach 0:2. Wcześniej trzy doskonałe sytuacje zmarnowali nasi zawodnicy- 2 słupki lub kapitalnie bronił bramkarz gości... Do przerwy przegrywamy po niemrawej grze 0:2, i nadeszła pora na krótkie, ale precyzyjne uwagi przekazane między sobą oraz ogromna mobilizacja, która podobnie jak w meczu z Mickiewiczem przyniosła efekty, choć nie od razu. Nasi grają lepiej i składniej jednak rywale groźnie kontrują strzelając m.in dwukrotnie w słupek! Sygnał do "ataku" w 29 minucie daje Roland Skolik, który na 1:2 mocnym strzałem pokonując bramkarza z Tarnowskich Gór. Potem znów nerwy dają znać o sobie przez nieporozumienie naszego obrońcy i bramkarza, które mogło zakończyć się samobójem, jednak piłka na szczęście przechodzi nad poprzeczką naszej bramki. Wyrównianie pada na 5 minut przed końcem, a jego autorem jest Roland Skolik po precyzyjnym podaniu od Mateusza Smolenia z końcowej linii boiska! Do końca regulaminowego czasu oba zespoły grają uważnie, a my mamy jeszcze 2 okazje jednak naszym brakuje zimnej krwi i wspaniale broniący bramkarz gości znów górą. W dogrywce trwającej 2 połowy po 5 minut obejmujemy prowadzenie w 4 minucie doliczonego czasu gry po wzorowej kontrze i efektownej akcji Smoleń- Jelonek i strzale tego drugiego! Czwarty gol dla nas pada w ostatniej minucie dogrywki, gdy goście źle rozgrywają rzut wolny (bramkarz był w naszym polu karnym!), a przechwytujący piłkę z muru obronnego Jakub Szufla przebiega całe boisko strzelając do pustej bramki na 4:2! Po końcowym gwizdku sędziego Marka Nowińskiego zapada zrozumiała wielka euforia zarówno wśród naszych zawodników jak i kibiców, gdyż ponownie po 2 latach po raz drugi awansujemy do półfinałów wojewódzkich (rok temu awans przegrywamy w finale rejonowym w rzutach karnych...)! Z pewnością powalczymy o więcej, bo w 2011 awans do najlepszej czwórki finału wojewódzkiego przegrywamy w...rzutach karnych! Pamiątkowe dyplomy i puchar wręczyła drużynom w imieniu organizatorów Pani wice dyrektor Milena Doleżych- Szymiczek.
Dziękujemy kibicom za wsparcie i liczne przybycie!

ZSOT Lubliniec - I LO Tarowskie Góry 4:2, 2:2 (0:2)
 bramki: Skolik 28', 35', Jelonek 44', Szufla 50' - I LO 7', 12'

Skład: P.Kulik, P.Ledwoń, J.Szufla, S.Pisula, M.Smoleń, D.Kraska, R.Skolik, S.Hindera, M. Jelonek, K.Radzioch

24.04.2013 (06:09:41)
  Zespół Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych oraz Stowarzyszenie Otwartych Drzwi zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję pt. "Wspólnie dla edukacji zawodowej", która odbędzie się w sali nr 30 ZSOT w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 11:00.

W programie konferencji zaplanowano:
  • Podsumowanie projektu Stowarzyszenia Otwartych Drzwi pt. "Wspólnie dla edukacji zawodowej" realizowanego w ramach Programu Wymiany Doświadczeń Leonardo da Vinci VETPRO.
  • Podsumowanie projektu ZSOT pt."Magia Czytania siłą odkrywania siebie" realizowanego w ramach programu Comenius - Partnerskie Projekty Szkół
  • Podsumowanie I etapu projektu staży zagranicznych Leonardo da Vinci IVT pt. "Profesjonalizm w hotelarstwie to niełatwa sztuka. Uczymy się go od tych, którzy opanowali ją perfekcyjnie" realizowanego przez ZSOT; omówienie wyników ewaluacji  po  powrocie młodzieży z praktyki zawodowej w Norwegii.
  • Omówienie możliwości pozyskiwania środków unijnych na projekty indywidualne i instytucjonalne dla uczniów i nauczycieli (staże i praktyki zagraniczne, wymiany doświadczeń, wizyty studyjne, szkolenia i kursy zagraniczne).