W dniu 4 stycznia 2013r. o godz. 12.35 w sali 30 odbędzie się szkolny etap konkursu

Głównym celem naszego konkursu jest wzbudzanie pasji uczniów do matematyki, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. W odróżnieniu od olimpiad nasz konkurs ma za zadanie podniesienie umiejętności zastosowania matematyki w życiu codziennym poprzez przybliżenie specyfiki pracy w  biznesie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem  Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Śląskiego, Starosty Lublinieckiego mgr inż. Joachima Smyły, Starosty Mikołowskiego mgr Henryka Jaroszka. Patronat naukowy nad konkursem objęła Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: matbiz.zsot.lubliniec.pl

Bieg Niepodległości
14.11.2012 (09:21:16)
  Święto Niepodległości, najważniejsze ze świąt państwowych można czcić na kilka sposobów: pochody, akademie,  apele. W tym roku w naszej szkole dominował sport i to przez duże „S”. W najliczniejszym i najbardziej prestiżowym Biegu Niepodległości rozgrywanym w stolicy kraju na dystansie 10 km świetnie spisała się - jak przystało na „panią od W-Fu” -  Karolina Pilarska. 36 min i 54 sek (bo tyle przebywała na trasie)  pozwoliło jej wywalczyć trzecie miejsce. Ustąpiła pola tegorocznej mistrzyni Polski w maratonie Agnieszce Ciołek i wicemistrzyni Katarzynie Durak, ale za jej plecami znalazła się wielokrotna olimpijka Anna Jakubczak!!! Jako ciekawostkę podajmy że oprócz pani Anny za naszą nauczycielką na metę dotarło jeszcze 1169 pań i… 6037 mężczyzn (wyprzedziło ją tylko 64). Tak było w Warszawie, a na naszym podwórku na dystansie 2 km  równie dobrze  spisał się podopieczny pani Pilarskiej Krzysztof Skiba, który w Lublińcu też wywalczył 3 miejsce, a pokonanie dystansu zajęło mu niespełna 7 min. Drugi nasz wychowanek Radek Wojtas był w tym biegu 24.

GRATULUJEMY NASZYM ZWYCIĘZCOM!!!

Historyczna wygrana nauczycieli w Meczu Gwiazd!
13.11.2012 (16:58:21)
   W dniu dzisiejszym o godzinie 10:50 odbyła się jubileuszowa 10 konfrontacja w tradycyjnym meczu (rozgrywane są od 2005 roku) pomiędzy Mistrzami Szkoły a Reprezentacją Nauczycieli. Historyczne zwycięstwo po raz pierwszy na Orliku i po ponad 3 latach odnieśli Nauczyciele, którzy pokonali po zaciętym i emocjonującym spotkaniu aktualnych Mistrzów klasę 4TB 3:2 (2:2)! Początek należał do wysoko ustawionych "belfrów". którzy już w pierwszej minucie mieli dwa słupki i szansę na objęcie prowadzenia. Potem sytuację opanowali Mistrzowie szkoły, którzy precyzyjnym uderzeniu przy słupku Najlepszego strzelca Mistrzostw Szkoły 2012 Patryka Raszewskiego w 10 minucie prowadzili 1:0. Prawdziwa "wymiana ciosów" nastapiła między 16 a 18 minutą kiedy to padły aż 3 bramki! Najpierw na 2:0 w podobnej sytuacji jak Patryk podwyższył Marek Koza, a po chwili bramkę kontaktową na 1:2 strzela gościnnie grający u nauczycieli reprezentant szkoły Roland Skolik z 3TB. Chwilę później mamy remis za sprawą drugiego "stranieriego" w naszym składzie, a pięknym uderzeniem z pierwszej piłki w samo okienko bramki Danielczoka popisuje się Bartosz Strzoda z 2TB. Do przerwy szybka gra, akcja za akcję z obu stron i remis 2:2 zapowiadający jeszcze większe emocje po przerwie, bowiem żadna ze stron nie zadowalała się remisem... Po zmianie stron pierwsze minuty podobnie jak w I połowie, z lekką przewagą 4TB jednak nasza drużyna nie poddawała się groźnie kontratakując za sprawą Skolika, p.Gołombowskiego czy p.Szczepańskiego, który zmarnował okazję sam na sam z Danielczokiem w końcowych minutach... Jednak decydująca akcja miała miejsce w 38 minucie, kiedy to po faulu w bocznym sektorze boiska około 25 metrów od bramki sędziujący to spotkanie Pan Kubica dyktuje rzut wolny. Zdecydowałem się na precyzyjne uderzenie w okienko bramki 4TB (mimo kilku wcześniej niezbyt udanych prób) i... mamy prowadzenie naszej drużyny 3:2!  Potem do końca meczu wysoki pressing naszego zespołu i bezsilność Mistrza, który po ponad 3 latach, a po raz pierwszy na nowym boisku Orlik musiał uznać wyższość Reprezentacji Nauczycieli!
  Szansa na rewanż jak zwykle w przyszłym roku, a tymczasem... koniec semestru za pasem, zatem maturzyści mają ostatni dzwonek by ostro wziąć się do nauki...!
 Życzymy powodzenia!

Mistrzowie Szkoły 4TB - Reprezentacja Nauczycieli 2:3 (2:2)

bramki: P.Raszewski 10', M.Koza 16' - R.Skolik 17', B.Strzoda 18', A.Gawin 38'(wolny)

Składy 4TB: J.Danielczok, P.Mielczarek, A.Gansiniec, G.Małczak, M.Koza, P.Raszewski, D.Ploska, K.Greupner, P.Płonka
 Nauczyciele: D.Łodziński, A.Gawin, B.Szczepański, A.Biernacik, D.Gołombowski, Ł.Danielczok, B.Strzoda, R.Skolik (obaj gościnnie)
Sędziował: K.Kubica
Widzów: ok.350

Bilans spotkań od 2005 roku: 10 spotkań- 6 zwycięstw uczniów, 1 remis i 3 wygrane nauczycieli, bramki: 35-27 dla uczniów.

Wyniki szkolnego etapu V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej
13.11.2012 (13:27:32)

W dniu 7 listopada br. przeprowadzono szkolny etap V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, której tegorocznym tematem przewodnim jest "funkcjonowanie gastronomii w hotelarstwie".

W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych technikum hotelarskiego. Uczestnicy otrzymali do rozwiązania test jednokrotnego wyboru, składający się z 40 pytań. Zakres testu obejmował zagadnienia z przedmiotów: organizacja pracy w hotelarstwie, obsługa konsumenta, zawodowy język angielski i aktualności z branży hotelarskiej.

Najwyższy wynik punktowy uzyskały:
  • Roksana Staś z klasy III HT,
  • Martyna Gerlic z klasy IV HT,
  • Anna Ziaja z klasy IV HT.
    W etapie okręgowym, który odbędzie się 9 stycznia 2013 roku naszą szkołę będą reprezentowały Roksana Staś i Martyna Gerlic.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Sławomir Kościelny, Ewa Swarlik

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
13.11.2012 (08:32:03)
 Proszę wolontariuszy WOŚP-u o dostarczenie do pedagoga do wtorku 20.11. br.: zdjęcia, ankiety wolontariusza oraz zgody na udział w przypadku wolontariuszy niepełnoletnich.

Siatkówka na hali w Mickiewiczu
12.11.2012 (14:01:20)
   Wnajbliższy piątek o godzinie 15:10 odbędzie się SKS z siatkówki dla dziewcząt i chłopców chcących reprezentować szkołę  w tej dyscyplinie!
Dodatkowo tradycyjnie w czwartek o 15:05-16:30 zajęcia z siatkówki dla chłopców.

3. Nikola Dymarek 3LO

W konkursie wzięło udział 26 uczniów naszej szkoły. Zapraszam na oglądanie prac i zwycięzkich prezentacji w środę na parterze.

Organizator Monika Demarczyk

ORTOGRAF KAZIK WRĘCZONY
12.11.2012 (08:36:09)
  Dyrekcja, grono pedagogiczne (z wyjątkiem nauczycieli języka polskiego, którzy stworzyli komisję, czuwającą nad przebiegiem konkursu) oraz pracownicy administracji i obsługi ZSOT wiele razy pokazywali odwagę, wolę walki oraz chęć zwycięstwa. Tym razem wyzwanie postawił SU. Kilka dni temu w murach naszej szkoły odbyło się po raz pierwszy dyktando. Tym razem nie dla uczniów! Jak wiadomo, każdy jest mistrzem w swojej profesji, a zmierzenie się z ortografią oraz interpunkcją języka polskiego jest sporym wyzwaniem.

Tytuł ORTOGRAF KAZIK zdobyła germanistka - Iwona Wosik.
Miejsce drugie zajęła higienistka, Beata Ruta.
Miejsce trzecie dyrektor szkoły - Joanna Walczak.
Tekst dyktanda odczytała Ewa Garcorz z klasy 2LB.

Inicjatywa zrodziła się w związku  z obchodami  Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.
Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i zapraszamy za rok!

Wyróżnienie dla Kasi Świerczok z 2LB
11.11.2012 (18:08:54)
  W finale XI Regionalnych Prezentacji Recytatorskich Poezji Lirycznej im. Haliny Poświatowskiej w Częstochowie wzięło udział 5 reprezentantów naszej szkoły.
- poezja śpiewana: Julia Suchara z klasy 1LO, Katarzyna Świerczok - 2LB
- recytacja: Dominika Machoń - 1LO, Karolina Grudzińska - 1HT, Nicola Jurczyk - 3LO
Nasze uczennice stanęły do rywalizacji w grupie 89 uczestników z całego regionu. Jury nagrodziło WYRÓŻNIENIEM Kasię Świerczok, która zaprezentowała dwa wiersze Haliny Poświatowskiej z autorską muzyką i aranżacją pana Dawida Gołombowskiego. Kasi towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Dawid Niesłony, Marcin Gołombowski, Adam Niesłony.