C6H6: 1μg/m3

2024.05.18 13:00:00

Zdawalność egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2013
01.09.2013 (21:47:40)
Nasi absolwenci technikum osiągnęli wspaniałe wyniki egzaminu zawodowego. Jesteśmy bardzo dumni! Otrzymane dyplomy stanowią bardzo ważne dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Gratulacje!

27.04.2013 (15:25:48)

25 kwietnia uczniowie klasy II TM Dominik Ledwoń, Sebastian Spallek i Tomasz Klimza wspierani przez innych uczniów-kibiców naszej szkoły oraz opiekuna Iwonę Gnych, zdobyli II miejsce w  finale etapu Okręgowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Turniej odbył się na terenie Ośrodka „WORD” w Częstochowie a konkurencje były następujące:

A) sprawdzian wiadomości z historii polskiej motoryzacji,
B) sprawdzian z umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej,
C) przygotowanie pojazdu do jazdy,
D) jazda sprawnościowa motorowerem, według trasy przejazdu podanej przez organizatora,
E) jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.

Gratulujemy!

Pożegnaliśmy maturzystów
26.04.2013 (21:50:30)
  W piątek pożegnaliśmy maturzystów. Za kilka dni przystapią do matury, a w czerwcu staną do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.
Uroczyste zakończenie nauki to chwila niezwykle ważna w życiu szkoły. Stanowi podsumowanie kilkuletnich zmagań i jest momentem, w którym rozpoczyna się kolejny etap życia. W tym roku naszą szkołę opuszcza 6 klas. W tym licznym gronie znalazło się wielu abiturientów, którzy za bardzo dobre wyniki w nauce, działalność na rzecz szkoły i aktywność pozalekcyjną otrzymali Nagrody Dyrektora. Tytuł Primus Inter Pares otrzymała Martyna Gerlic, uczennica klasy 4HT, ubiegłoroczna finalistka Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W uroczystości wzięli udział rodzice najzdolniejszych uczniów.
Spotkanie dla maturzystów uświetniły występy pierwszoklasistów pod kierunkiem Justyny Włodarczyk i Iwony Lewke.

Więcej zdjęć można zobaczyć w Galerii.

NOWY PLAN
26.04.2013 (19:15:34)
 Nowy plan obowiązujący od 29 kwietnia (najbliższy poniedziałek ) dostęny jest już na stronie.

Spotkanie II grupy wyjeżdżającej na staż do Norwegii
26.04.2013 (12:29:37)

W poniedziałek na dużej przerwie w sali 15 odbędzie się kolejne organizacyjne spotkanie uczestników II wyjazdu do Norwegii. Zapraszam - obecnośc obowiązkowa
Iwona Gnych

Spotkanie I grupy po stażu w Norwegii
25.04.2013 (08:31:43)

Przypominam, że jutro, 26.04.  na 4 godzinie lekcyjnej w sali 50 odbędzie się spotkanie dotyczące uzupełnienia dokumentacji projektowej. Obecnośc wszystkich uczestników obowiązkowa oraz serdecznie zapraszam
Iwona Gnych

Comenius w Grecji - podsumowanie
24.04.2013 (20:26:40)
  W dniach od 15 -19 kwietnia grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu przebywała na mobilności w Grecji.  Odbyła się ona w ramach projektu Comenius „Magia czytania, siła odkrywania siebie”.  Było to już niestety ostatnie spotkanie.  Zadaniem wszystkich uczestników było zaprezentowanie i promowanie swojej kultury, regionu, miasta, szkoły i kraju. Polska grupa zrobiła to doskonale. Wręcz rzuciła wszystkich na kolana. Cudzoziemcom bardzo zaimponował polonez, do którego później tłumnie się przyłączyli, by też spróbować swoich sił w zatańczeniu tego uroczystego tańca.
Przedstawienie prezentacji i podsumowanie projektu, zakończenie wszystkich  koniecznych zadań, ewaluacja - to prace, które uczestnicy musieli wykonać w szkole goszczącej - Liceum w Lamii. Prócz tego organizatorzy zapewnili im atrakcyjne wycieczki, mi. in. do Delf i na miejsce bitwy pod Termopilami.
Uczniów z Polski zachwyciło wiele kwestii. Pierwszą z nich była gościnność i serdeczność  Greków. - Poczułem się, jakbym miał drugą rodzinę – mówił Kacper Chromiak z 1 TB. Nie tylko to było jednak miłą niespodzianką. Dla Soni Jamik, uczennicy klasy 1LO, wyjazd był możliwością poznania nowych przyjaciół. - Tutaj nikt nie patrzy na to jak wyglądasz, czy jak się zachowujesz. Wszyscy przyjmują cię takim, jakim jesteś - zachwycała się otwartością kolegów z Grecji.
Każdy z uczestników wyniósł z tego doświadczenia coś wartościowego.
Dzięki tej wymianie i wszystkim poprzednim wyjazdom uczestnicy poprawili swoje umiejętności językowe, a raczej zorientowali się, że nie mają żadnych trudności komunikacyjnych. Tydzień spędzony w Grecji z rówieśnikami z Comeniusa pozwolił uczniom otworzyć się i nabrać pewności siebie w posługiwaniu się językiem angielskim w sytuacjach codziennych.
Kinga Musiałek klasa 1 LO

Piłkarze ponownie w półfinale wojewódzkim Śląskiej Licealiady Orlików!
24.04.2013 (16:54:35)
   W rozegranym dzisiaj spotkaniu o Mistrzostwo Rejonu tarnogórskiego w piłce nożnej nasza Reprezentacja szkoły pokonała po dramatycznym meczu w dogrywce 4:2, 2:2 (0:2) I LO im.S.Sempołowskiej z Tarnowskich Gór! Pierwsza połowa bez wątpienia należała do gości, którzy zdominowali środek boiska, wyprzedzając interwencje naszych zawodników i stwarzając kolejno groźne sytuacje bramkowe. Po wzorowo rozegranym rzucie rożnym i spóźnionym powrocie obrońców przegrywamy po 12 minutach 0:2. Wcześniej trzy doskonałe sytuacje zmarnowali nasi zawodnicy- 2 słupki lub kapitalnie bronił bramkarz gości... Do przerwy przegrywamy po niemrawej grze 0:2, i nadeszła pora na krótkie, ale precyzyjne uwagi przekazane między sobą oraz ogromna mobilizacja, która podobnie jak w meczu z Mickiewiczem przyniosła efekty, choć nie od razu. Nasi grają lepiej i składniej jednak rywale groźnie kontrują strzelając m.in dwukrotnie w słupek! Sygnał do "ataku" w 29 minucie daje Roland Skolik, który na 1:2 mocnym strzałem pokonując bramkarza z Tarnowskich Gór. Potem znów nerwy dają znać o sobie przez nieporozumienie naszego obrońcy i bramkarza, które mogło zakończyć się samobójem, jednak piłka na szczęście przechodzi nad poprzeczką naszej bramki. Wyrównianie pada na 5 minut przed końcem, a jego autorem jest Roland Skolik po precyzyjnym podaniu od Mateusza Smolenia z końcowej linii boiska! Do końca regulaminowego czasu oba zespoły grają uważnie, a my mamy jeszcze 2 okazje jednak naszym brakuje zimnej krwi i wspaniale broniący bramkarz gości znów górą. W dogrywce trwającej 2 połowy po 5 minut obejmujemy prowadzenie w 4 minucie doliczonego czasu gry po wzorowej kontrze i efektownej akcji Smoleń- Jelonek i strzale tego drugiego! Czwarty gol dla nas pada w ostatniej minucie dogrywki, gdy goście źle rozgrywają rzut wolny (bramkarz był w naszym polu karnym!), a przechwytujący piłkę z muru obronnego Jakub Szufla przebiega całe boisko strzelając do pustej bramki na 4:2! Po końcowym gwizdku sędziego Marka Nowińskiego zapada zrozumiała wielka euforia zarówno wśród naszych zawodników jak i kibiców, gdyż ponownie po 2 latach po raz drugi awansujemy do półfinałów wojewódzkich (rok temu awans przegrywamy w finale rejonowym w rzutach karnych...)! Z pewnością powalczymy o więcej, bo w 2011 awans do najlepszej czwórki finału wojewódzkiego przegrywamy w...rzutach karnych! Pamiątkowe dyplomy i puchar wręczyła drużynom w imieniu organizatorów Pani wice dyrektor Milena Doleżych- Szymiczek.
Dziękujemy kibicom za wsparcie i liczne przybycie!

ZSOT Lubliniec - I LO Tarowskie Góry 4:2, 2:2 (0:2)
 bramki: Skolik 28', 35', Jelonek 44', Szufla 50' - I LO 7', 12'

Skład: P.Kulik, P.Ledwoń, J.Szufla, S.Pisula, M.Smoleń, D.Kraska, R.Skolik, S.Hindera, M. Jelonek, K.Radzioch

24.04.2013 (06:09:41)
  Zespół Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych oraz Stowarzyszenie Otwartych Drzwi zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję pt. "Wspólnie dla edukacji zawodowej", która odbędzie się w sali nr 30 ZSOT w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 11:00.

W programie konferencji zaplanowano:
  • Podsumowanie projektu Stowarzyszenia Otwartych Drzwi pt. "Wspólnie dla edukacji zawodowej" realizowanego w ramach Programu Wymiany Doświadczeń Leonardo da Vinci VETPRO.
  • Podsumowanie projektu ZSOT pt."Magia Czytania siłą odkrywania siebie" realizowanego w ramach programu Comenius - Partnerskie Projekty Szkół
  • Podsumowanie I etapu projektu staży zagranicznych Leonardo da Vinci IVT pt. "Profesjonalizm w hotelarstwie to niełatwa sztuka. Uczymy się go od tych, którzy opanowali ją perfekcyjnie" realizowanego przez ZSOT; omówienie wyników ewaluacji  po  powrocie młodzieży z praktyki zawodowej w Norwegii.
  • Omówienie możliwości pozyskiwania środków unijnych na projekty indywidualne i instytucjonalne dla uczniów i nauczycieli (staże i praktyki zagraniczne, wymiany doświadczeń, wizyty studyjne, szkolenia i kursy zagraniczne).