Dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 41μg/m3
SO2: 12μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2024.05.03 07:00:00













Życzenia świateczne
 
"Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Zawsze ilekroć milkniesz by innych wysłuchać, zawsze kiedy rezynujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym, zawsze kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie - zawsze wtedy jest Boże Narodzenie".

Matka Teresa z Kalkuty
 

Niech pod świąteczną choinką
znajdzie się radość, szczęście,
życzliwość i wzajemne zrozumienie
 oraz spełnienie wszystkich marzeń  
  w zbliżającym się Nowym Roku.

życzy
całej społeczności ZSO-T

Dyrektor
Joanna Walczak

 
 

List redakcji miesięcznika „Dyrektor Szkoły”
 Drodzy Rodzice, Uczniowie i Pracownicy ZSOT w Lublińcu

Grupa nauczycieli  i pracowników szkoły zgłosiła panią Joannę Walczak do ogólnopolskiego konkursu „Super Dyrektor Szkoły”, który został zorganizowany pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Minione tygodnie upłynęły pod znakiem radości z odniesionego sukcesu, bowiem Pani Dyrektor uzyskała w konkursie specjalne wyróżnienie. Parę dni temu Redakcja ogólnopolskiego miesięcznika „Dyrektor Szkoły” wydawanego przez Wolters Kluwer Sp. z o.o. (największego wydawcę publikacji prawniczych, biznesowych i oświatowych na rynku polskim) przesłała specjalisty list kierowany do Rodziców, Uczniów i Pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu.

Zachęcamy do lektury: LIST

Wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2014
  Wyniki  egzanimu potwierdzajacego kwalifikacje zawodowe naszej szkoły są bardzo wysokie. Gratulujemy absolwentom oraz dziękujemy nauczycielom za przygotowanie do egzaminu! 

Czytaj więcej...
Wyniki egzaminu maturalnego - 2014
  W tym roku mamy również okazję do świętowania. Zdawalność naszej szkoły przewyższyła zarówno zdawalność w powiecie lublinieckim (najwyższy wynik w województwie śląskim), jak i w województwie i kraju.

Czytaj więcej...
Wkrótce rozpoczyna się projekt Erasmus+ dla architektów krajobrazu i informatyków !
17.12.2014 (08:11:37)
http://old.zsot.lubliniec.pl/news/data/upimages/xlogo_erazmus_2015.jpg.pagespeed.ic.RL9rOW5tYy.jpg   
Przypominamy uczniom Naszej szkoły, architektom krajobrazu i informatykom, że niedługo będą mieli możliwość odbycia 2 tygodniowej praktyki w Granadzie , na południu Hiszpanii. Miejscem, gdzie zawodu uczyć się będą uczniowie z klasy I TA będą orientalne ogrody Alhambry i Zieleń miejska w Granadzie. Uczniowie klasy I TI będą pracować  w instytucjach informatycznych. Najbliższy wyjazd planowany jest na początek września 2015 r. W projekcie udział weźmie po 8 osób z każdego zawodu. Warunkiem wzięcia udziału w praktykach wyjazdowych będzie pozytywne przejście przez rekrutację, która odbędzie się po zakończeniu I semestru. Pierwszaki do pracy! Hiszpania czeka!

ZASADY REKRUTACJI DO PROJEKTU:


HISZPAŃSKA TECHNOLOGIA, WIEDZA I PRAKTYKA DLA POLSKICH UCZNIÓW - INFORMATYKÓW I ARCHITEKTÓW KRAJOBRAZU

W styczniu zostanie zorganizowane spotkanie koordynatora z uczniami, do których projekt jest skierowany. Zainteresowani uczniowie dowiedzą się czym jest program  Erasmus+, jakie są cele projektu, zasady uczestnictwa, kryteria i procedury wyboru uczestników. Uczniowie będą mogli zgłaszać chęć  uczestnictwa poprzez złożenie podania w sekretariacie szkoły  w styczniu  2015 roku . Uczestnicy będą kwalifikowani według następujących kryteriów:

  1. ocena z zachowania / semestralna:
    • poprawna - 2 pkt,
    • dobra - 3 pkt,
    • bardzo dobra - 4 pkt,
    • wzorowa - 5 pkt.
  2. frekwencja za I semestr 2014/15: 
    • 80% - 84% - 2 pkt,
    • 85% - 89% - 3 pkt,
    • 90% - 94% - 4 pkt,
    • 95% - 100% - 5 pkt
  3. średnia ocen z przedmiotów zawodowych za I semestr :
    • 2,0 - 2,9 - 2 pkt,
    • 3,0 - 3,5 - 4 pkt,
    • 3,6 - 4 - 8 pkt, 
    • 4,1 - 4,5 - 12 pkt,
    • od 4,6 - 16 pkt
  4. średnia ocena z j. angielskiego za I semestr:
    • 2,0 - 2,9 - 2 pkt,
    • 3,0 - 3,5 - 3 pkt;
    • 3,6 - 4,0 - 6 pkt,
    • 4,1 - 4,5 - 9 pkt ,
    • od 4,6 - 12 pkt.
  1. pochodzenie ucznia o wzorowym zachowaniu z okolic wiejskich, rodzin biednych, zastępczych lub patologicznych -  do 4 pkt.

Analizę podań i weryfikację w wyniku której zostanie ustalona wstępna lista uczestników przeprowadzą: nauczyciele przedmiotów zawodowych informatycznych i architektury krajobrazu oraz  kierownik szkolenia praktycznego. Z uczniami, którzy uzyskają największą ilość punktów, zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna. Rozmowę przeprowadzi komisja w składzie: dyrektor szkoły, pedagog i kierownik szkolenia praktycznego. Rozmowa kwalifikacyjna będzie ostatecznym kryterium. W trakcie rozmowy komisja zwróci uwagę na: samodzielność myślenia, dojrzałość. Czy uczeń potrafi uzasadnić chęć uczestnictwa w projekcie, czy umie jasno sformułować swoje oczekiwania dotyczące efektów uczestnictwa w praktykach.

Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych zostaną ustalone listy podstawowe uczestników oraz listy rezerwowe. Każdy uczeń, który złożył podanie zostanie pisemnie poinformowany o decyzji komisji. W ramach każdego zawodu utworzone zostaną grupy uczestników: 8 osób plus 2 rezerwowe.



<< POWRÓT


[ lista | archiwum | szukaj ]